Plan | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Będzie nowa droga do Podleśnej?

Powiat złożył wnioski na „schetynówki”, na 2011 rok

Cztery odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 8,3 km za ponad 7,1 mln zł chce przebudować Powiat Olsztyński w 2011 roku w ramach popularnych „schetynówek”. Powiatowa Służba Drogowa złożyła odpowiednie wnioski w Urzędzie Wojewódzkim.

Rok 2011 ma być ostatnim, w którym realizowany będzie Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Samorządowcy wszystkich szczebli żałują, że program realizacji popularnych „schetynówek” przejdzie w przyszłym roku do historii.

“Wyłączność” Krzysztofa Szota na Dobremiastock!

Na tegorocznym przeglądzie filmowym, który odbędzie się w ramach Dobremiastock, będzie miała miejsce projekcja filmu pt. “Wyłączność” w reżyserii Krzysztofa Szota.

Obraz “Wyłączność” lubelskiego reżysera zagościł na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Został zakwalifikowany do przeglądu filmów krótkometrażowych Short Film Corner, który odbył się 12–22 maja.

Marek Dyjak na Jazzteavalu 2010 w Dobrym Mieście

Marek Dyjak wystąpi na Jazzteavalu w Dobrym Mieście dnia 27-28.06.2010.

Żul i barowy grajek – tak mówi o sobie Marek Dyjak. Dla krytyków muzycznych jest on jednak właścicielem jednego z najlepszych głosów w Polsce.
Na scenie jest nie od dziś – ma na swoim koncie wiele nagród i pięć płyt, w mediach mówiło się przede wszystkim o jego stylu życia, a nie muzyce. Jest uzdolniony nie tylko muzycznie – w środowisku jest znany również jako aktor. Wystąpił m.in. w „Fauście” w reżyserii Freda Apke.
Jego koncerty nie są wcześniej przygotowane. Artysta nie posługuje się planem. Śpiewa i mówi o tym, o czym w danej chwili myśli.

„Nasza Dwójka” w Internecie

Szkoła Podstawowa Nr.2 im. Mikołaja Kopernika w Dobrym Mieście uruchomiła nową wersję swojej strony internetowej.

Aktualności, galerie, plany zajęć, teriny spotkań z rodzicami to tylko niektóre cenne informacje o szkole, które mogą poznać rodzice.

Witryna dostępna jest pod adresem www.sp2.dobremiasto.org .

Napoleońska inscenizacja bitwy o Dobre Miasto

Pozazdrościliśmy trochę pasjonatom z Lidzbarka Warmińskiego i Jonkowa, które organizują napoleońskie inscenizacje. A przecież my również mamy piękne zabytki i bogatą historię, którą warto przypomnieć – wyjaśnia pomysł organizacji Łukasz Szulgo z Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście.

I wspólnie z miejscowym Centrum Kultury zapraszają widzów na „Bitwę o Dobre Miasto 2010”. Szykuje się barwna rekonstrukcja bitwy napoleońskiej, życia obozowego i obyczajów z tego okresu.

Impreza zaczyna się w piątek wieczorem zarekwirowaniem przez żołnierzy polany w centrum miasta, gdzie zostanie utworzony obóz wojskowy. Organizatorzy spodziewają się potem rekonesansu żołnierzy, którzy będą chcieli poznać teren „działań zbrojnych”.

W sobotę od samego rana oddziały bojowe zaczną okupację Dobrego Miasta. Niewykluczone, że żołnierze wkroczą do miejscowych sklepów, żeby zarekwirować jedzenie. Później (przy Bocianiej Baszcie) zaplanowany jest sąd polowy, egzekucja szpiega i poszukiwania dezerterów wojennych.

Punktem kulminacyjnym będzie rekonstrukcja bitwy z użyciem broni palnej i artylerii. Udział w niej zapowiedziało 65 pasjonatów historii.

Stowarzyszenie Warmińska Grupa Łucznicza z Dobrego Miasta zaprasza wszystkich chętnych miłośników łucznictwa na zajęcia nowoorganizowanej sekcji łuczniczej.

Termin pierwszych zajęć organizacyjnych planowany jest w połowie marca w sali gimnastycznej Sp1.
Dokładny termin zostanie podany w poźniejszym terminie.

Posiadamy dobry sprzęt ( materiały inne niż leszczyna), i w przyszłości zamierzamy rozpocząć regularne starty w zawodach ogólnopolskich.

Pieniądze na odśnieżanie wykorzystane w połowie
W ciągu kilku najbliższych dni synoptycy zapowiadają opady śniegu. Tymczasem drogowcom w powiecie olsztyńskim kończą się pieniądze na wynajmowanie firm odśnieżających drogi. Najgorsza sytuacja może być w okolicach Biskupca, Barczewa, Jezioran i Kolna.

Drogowcy w tamtym rejonie wydali już na odśnieżanie już niemal trzy czwarte z puli 235 tys. zł przewidzianych na to w tym roku.

— Wydatki na zimowe utrzymanie dróg zaplanowaliśmy

Moje wirtualne miastoKonkurs, w którym Dobre Miasto może wygrać realizacje wirtualnego spaceru po Dobrym Mieście z panoramami 360 stopni wartego kilkanaście tysięcy złotych!

Co trzeba zrobić?
Po wejściu na stronę www.mojewirtualnemiasto.pl odszukujemy po prawej stronie DOBRE MIASTO i klikamy GŁOSUJ.

Możemy zagłosować na dwa sposoby:
1. Za pomocą e-maila: Po wpisaniu swojego

Nowe centrum logistyczne NEONET w Dobrym Mieście !!

NEONET S.A. jedna z wiodących na rynku sieci sprzedaży RTV/AGD/IT buduje centrum logistyczne w Dobrym Mieście. Otwarcie nowego kompleksu nastąpi już wkrótce, a zatrudnienie znajdzie około 150 osób z Dobrego Miasta i okolic. Przewidywana wartość inwestycji to 13 mln PLN .

Budowa nowoczesnego centrum logistycznego zapewni nowe miejsca pracy w regionie. Docelowo w nowej placówce

Pan Ząbek poza finałem MAM TALENT    Pochodzący z Dobrego Miasta Marcin Połoniewicz jako PAN ZĄBEK niestety nie awansował do finału programu telewizyjnego TVN MAM TALENT.

W głosowaniu, w którym uczestniczyli telewidzowie zajął 7 miejsce.

Jako pierwszy o awansie do wielkiego finału dowiedział się Konrad KONY Czarkowski, przezabawny lalkarz. W jego pokazie znalazły się utwory m.in. Lady Gagi, ABBY i… Agnieszki Chylińskiej. Ponadto lalkarz zmieścił w swoim występie parodię jury

II Dni Młodzieży - coraz bliżej!Już niedługo, a dokładnie 5 sierpnia startuje wielkie święto młodzieży na Warmii i Mazurach: II Dni Młodzieży w Dobrym Mieście. Od środy do soboty czeka na Was wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów:
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej, w którym udział zadeklarowało 14 zespołów z całej Polski wzdłuż i wszerz;
• Turnieje dzikich drużyn w piłkę siatkową i nożną, które zawsze budzą wiele emocji;

24.07.2009 r.
godz. 22.00

Spektakl Miracula Sancti Nicolai – Cuda Świętego Mikołaja.
Według rękopisu z opactwa St. Benoit –sur -Loire we Fleury, XII w.

Przedstawi
Schola Teatru Węgajty

DRAMAT LITURGICZNY  W 3 LOKALIZACJACH DOBREGO MIASTA:
-Wnętrza

Zlikwidowali plantację marihuany   10 kg suszących się już kwiatostanów konopi indyjskich oraz prawie 1 kg gotowego narkotyku zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w gminie Dobre Miasto.

Podczas poniedziałkowej wieczornej akcji policjanci, w tym antyterroryści uderzyli pod wskazany adres w Dobrym Mieście. Na strychu domu urządzona była plantacja nielegalnych roślin. Dojrzałe krzaki były już ścięte i suszyły się. Zabezpieczono 10 kg kwiatostanu konopi indyjskich i około 1 kg

Lincz we Włodowie: Będzie nowy świadek?Powołanie w sądzie apelacyjnym nowego świadka, którego zeznania mogą rzucić zupełnie nowe światło na sprawę rozważają Adwokaci braci W., głównych oskarżonych w sprawie linczu we Włodowie.

O planach adwokatów poinformowała Małgorzata Lubieniecka- Chełstowska, obrońca braci W.

Świadkiem tym ma być żona głównego oskarżonego Tomasza W., Marlena. Dotychczas – zarówno w czasie pierwszego jak i drugiego rozpoznawania sprawy przez sąd – odmawiała

Projekt europejskiej drogi rowerowej na Warmii i Mazurach - Wyraź swoją opinię!  W ramach realizacji Działania V.2 PO RPW „Trasy Rowerowe” planowane jest stworzenie trasy o długości około 2000 kilometrów biegnącej przez Warmię i Mazury aż do Podkarpacia, jako część integralnej sieci europejskich dróg rowerowych. Budżet projektu to 50 000 000 euro.! Na stronie Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście zamieszczone zostały ciekawe informacje na temat planowanego przebiegu trasy, który jest delikatnie mówiąc „dziwny”. Na stronie dobremiasto.com.pl 

Dobre Miasto jedenaste w krajuGmina Dobre Miasto zajęła 11 miejsce w kraju w rankingu:

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW ZAGRANICZNYCH PRZEZ SAMORZĄDY
Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA

w kategorii: Małe miasta – wykorzystanie środków zagranicznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca

Zasady rankingu odnoszą się do wydatków już poniesionych i wykazanych w budżetach samorządów, a nie sum planowanych czy też przyznanych. Obliczenia odnoszą się do całości

Kiedyś był skład węgla, teraz będą wystawy i spotkania Niewiele brakowało, a Dobre Miasto straciłoby bezpowrotnie zabytkowy budynek. Niewielka kamieniczka jeszcze do niedawna służyła do przechowywania opału. Już wkrótce będą się odbywać tam kursy, spotkania i wystawy.

Na szczęście urząd miejski w porę się obudził. Naprawił dach i więźby dachowe, wymienił okna i drzwi, uzupełnił cegły w elewacji. Resztę remontu — wnętrza budynku pozostawił stowarzyszeniu, które zechciałoby mieć tam siedzibę.

Galeria zdjęć z IV Letniego Jarmarku Sztuki i Rękodzieła   Na stronie opublikowaliśmy galerię zdjęć z piątkowej imprezy IV Letniego Jarmarku Sztuki i Rękodzieła. Zdjęcia dostępne są TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na forum gdzie jeden z organizatorów pisze:

„Nasz plan zakłada następne ujawnienie 13 grudnia XIII Wystawa Ręką Dzieło

Ale dziś w nocy…” Czytaj więcej…

Zaprezentowało się Dobre MiastoMieszkańcy Olsztyna mieli 15.07.2008 okazję zapoznać się z dorobkiem artystycznym Dobrego Miasta. Na Starym Mieście odbył się pierwszy z cyklu Widok na Warmię festyn prezentujący gminy-perełki powiatu olsztyńskiego. Przez cztery godziny na staromiejskiej scenie występowały zespoły dziecięce, zespoły i kapele ludowe, soliści oraz zespoły muzyczne z Dobrego Miasta i okolic.

Przy budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej rozstawiono pawilony wystawowe i handlowe.

Aleksandra Socha-Szelągowska mistrzynią EuropyPolskie szablistki zdobyły złoty medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Kijowie. W składzie drużyny jest Aleksandra Socha-Szelągowska, żona dobromiejszczanina (na stałe zamieszkałego w USA)- Rafała Szelągowskiego (absolwenta tutejszego LO). Oboje często bywają w Dobrym Mieście- mają na terenie gminy własną nieruchomość. Ola była także jednym z darczyńców dobromiejskiego Festynu – Spotkajmy się dla Szymona w 2005 roku.

Za miesiąc