Głotowo | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


III Spotkania Strażaków 18 maja w Głotowie odbędą się III Spotkania Strażaków Ochotników Powiatu Olsztyńskiego w Hołdzie Janowi Pawłowi II.

W programie:

godz. 10:30 – Zbiórka druhów ochotników na placu.

godz. 10:45 – Raport, uroczysty przemarsz do kościoła.

godz. 11:00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa

Glotowo: Jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii?Pijemy przegotowaną deszczówkę i wodę ze stawu – Iwona Olszewska z kolonii wsi Glotowo pokazuje szklankę wypełnioną żółtą cieczą. – Burmistrz Dobrego Miasta, prawie dwa lata temu obiecał, że w 2007 roku doprowadzi do naszych gospodarstw bieżącą wodę. Na obietnicach się skończyło.

Jan Selmanowicz z kolonii wsi Glotowo to wyjątkowo zaradny gospodarz. Studnia przy jego domu przez prawie połowę roku jest sucha, dlatego zbudował urządzenie do zbierania deszczówki.

Wybory samorządowe 2006 (news informacyjny)

Kandydaci na Burmistrza

Nazwisko i imiona, Wiek, Wykształcenie, Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie

Abako Andrzej Janusz, 41, wyższe,Dobre Miasto, zgłoszony przez KWW SAMORZĄDNI DOBRE MIASTO, nie należy do partii politycznej.

Jasiński Kazimierz Krzysztof , 43, wyższe techniczne, Dobre Miasto, zgłoszony przez KW Społeczne Towarzystwo Samorządowe, nie należy

Glotowo-kradzież figurekDwie zabytkowe figurki z 1825 roku zostały skradzione z Sanktuarium Bożego Ciała w Glotowie koło Dobrego Miasta.

Rzeźby aniołów były zarejestrowane w Katalogu Dóbr Kultury.
Złodzieje zabrali drewniane figury aniołów prawdopodobnie w minioną sobotę lub niedzielę wieczorem, po skończonej mszy świętej. Dopiero w piątek siostry zakonne, które sprzątały Sanktuarium zauważyły zniknięcie figurek. Kustosz parafii ksiądz Marek Proszek nie potrafił

Glotowo-rocznica18-go maja minęła 112. rocznica poświęcenia Kalwarii Warmińskiej w Glotowie. W 1894 roku Kalwarię poświęcił ówczesny biskup warmiński Andrzej Thiel. Od tego czasu Glotowo odwiedzają tysiące pielgrzymów.

Z tej okazji o 18:00 w Sanktuarium Bożego Ciała została odprawiona uroczysta msza święta. Celebrował ją ksiądz infułat Adolf Setlak z Bartoszyc. Po mszy wierni wzięli udział w również uroczystej drodze krzyżowej. Ze świecami przeszli wzdłuż

Proponowany porządek obrad Sesji Rady Miejskiej  LI sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, odbędzie się 10 listopada 2005r. tj. czwartek o godz. 15.30 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Górnej 1.

Porządek obrad:

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2005r.

4.Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr XXXVIII/255/05 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia