Zadyszka faworytów W sobotę Dobre Miasto stracił dwa punkty w Lubawie, a w niedzielę to samo przytrafiło się Olimpii Elbląg w Kętrzynie. W efekcie na górze ligowej tabeli nie zaszły żadne zmiany.

1:0 – (40), 1:1 – Kościuczuk (62 karny), 2:1 – (67), 2:2 – Romanowski (90+2); sędziował: Durczak (Olsztyn)
* Motor: Gasperowicz – Optowicz (85 Wodzicki), Waląg, Szustek, Olejniczak, Granica, Wiergowski, Demski, Łubek, Gikiewicz, Karkut (70 Ochocki)
* DKS: Wojtczak – Koprucki, Kościuczuk, Szulęcki (60 Michałowski), Szawara (80 Dobroński), Kryński, Radziwon, Małaszuk, Wiśniewski (70 Romanowski), Paszkiewicz, Myślisz

Był to bardzo ciekawy i dobry mecz. Tużprzed przerwą, po błędzie Szulęckiego, gospodarze objęli prowadzenie po strzale Gikiewicza. Po zmianie stron wicelider doprowadził do remisu z rzutu karnego. DKS był blisko zdobycia kolejnego gola, ale został skarcony w 67. min przez Gikiewicza, który z 25 m przelobował wychodzącego z bramki Wojtczaka. Zwycięstwo wymknęło się Motorowi w doliczonym czasie gry, gdy po rzucie rożnym wykonanym przez Radziwona w polu karnym Motoru powstało zamieszanie bezlitośnie wykorzystane przez Romanowskiego.

Sędziował: Sieracki (Olsztyn); czerwone kartki: Szmelc (Granica, 49 min), Kowalewski (Granica, 86), Cicherski (Olimpia, 86)
* Granica: Milewski – Lech, Opaliński, Kowalewski, Sapela, Wołowik, Nałysnyk (75 Skórka), Wepa, Szmelc, Aleksandrowicz, Sokołowski (78 Kłosowski)
* PKS Olimpia: Hyz – Kitowski, Chrzonowski, Cicherski , Miller (46 Sambor), Widzicki, Ciesielski, Czuk, Lepka (46 Korzeb), Wierzba, Sierechan (65 Nadolny)

Mecz toczył się pod dyktando gości, którzy zdecydowanie przewyższali gospodarzy. Już w 26. min po składnej akcji całego zespołu elblążanie mogli objąć prowadzenie, lecz strzał Sierechana z 8 m obronił bramkarz Granicy. W tej części spotkania groźnie strzelali Czuk, Widzicki i Ciesielski, ale za każdy razem piłka minimalnie mijała światło bramki albo padała łupem Milewskiego. Gospodarze od 49. min grali w dziesiątkę, bo Szmelc za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko. Tej przewagi goście nie potrafili jednak wykorzystać. Mało tego, w 84. min za zagranie ręką sędzia podyktował karnego dla elblążan, ale tym razem Wierzba fatalnie spudłował. W 86. min na boisku znacznie się przerzedziło, ponieważ czerwonymi kartkami za przepychanki zostali ukarani Cicherski (Olimpia) i Kowalewski (Granica).

0:1 – Trzciński (37), 1:1 – K. Pieckowski (65 karny), 2:1 – K. Chrzanowski (71); sędziował: Czyżewski (Olsztyn)
* Start: Mątowski – Pieckowski, Mostek, M. Czarnecki, P. Czarnecki, S. Łukaszewski, S. Chrzanowski, Wyźlic (85 Piotrowski), K. Chrzanowski, Werner (32 Borowski), Wółkiewicz (80 Zagórski)
* Warmiak: Strygun – Brall, Przybyliński, Kowalczyk, Nowaliński, Bujnicki, Rakowski, Szostak, Trzciński, Osenkowski, Wiciński

Osiem minut przed końcem pierwszej połowy goście objęli niespodziewanie prowadzenie, gdy Trzciński zaskoczył bramkarza strzałem z rzutu wolnego. Po przerwie gospodarze przeszli do zdecydowanych ataków, które zaowocowały dwoma golami.

0:1 – Ruszkiewicz (16), 0:2 – Łachacz (22), 1:2 – Boros (25), 1:3 – Łachacz (43), 1:4 – Gabrusewicz (59) 1:5 – Łachacz (75), 1:6 – Kajda (89); sędziował: K. Szczypiński (Iława), czerwona kartka: Żytkiewicz (OKS, 44)
* Polonia: Antczak (46 Urbanowicz) – Szuchyta, Jaromiński, Borysiewicz, Kurgan (46 Grygrowski), Przystasz, Florek, Płachecki, Filipowicz, Boros (70 Kalita), Licznerski
* OKS: Grygorowicz – Żakowski, Frankowski, Aziewicz, Łachacz (83 Kaszuba), Gabrusewicz (80 Spychała), Żytkiewicz, Ruszkiewicz, Lewandowski (46 Górzec), Lech, Czerwiński (88 Kajda)

Tak wysokiej porażki na własnym boisku nie pamiętają najstarsi kibice Polonii.
A nie wiadomo, jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby olsztynianie do końca grali w pełnym składzie (w 44. min za oplucie Jaromińskiego czerwoną kartką został ukarany Żytkiewicz).

0:1 – Kurpiewski (14), 0:2 – Sieński (72 karny); sędziował: Kowalewski (Kętrzyn); czerwona kartka: Kuczyński (Start, 89)
* Mazur: Szypulski – Nikicionek, Sobuń, Stypułkowski (38 Gredel), Stupak (72 Bogdanowicz), Chudziński (60 Cielebucki), Duda, Sierotko (82 Kiełczewski), Januszko, Adasiewicz, Obrycki.
* Start: Socha – Kuczyński, Sieński, Szymański, Łochnicki, Kurpiewski, Leszczyński (85 Dąbkowski), Sobotka, Boguniecki, Kosobucki (Kuriata), Smoliński

Broniący się przed spadkiem Start przyjechał do Ełku po trzy punkty i swój cel zrealizował. Najpierw Krupiewski wykorzystał błąd jednego z obrońców Mazura, a w drugiej połowie wynik meczu z rzutu karnego ustalił Sieński. – Tak słabego meczu jeszcze w tym sezonie nie rozegraliśmy. Przepraszam kibiców – powiedział trener Mazura Mirosław Konopka.

0:1 – Brzostek (2), 1:1 – Husak (5), 2:1 – Boras (7), 3:1 – Deluga (51), 3:2 – Gawliński (70), 4:2 – Gąsior (90+2); sędziował: Mazuro (Olsztyn)
* Victoria: Grygorowicz – Łajkowski, Szczygielski, Grażul, Krzywiec, Łażewski, Husak, Deluga (82 Biały), Gąsior, Malicki, Boras (55 Mazurek)
* Olimpia: Achramowicz – Maciejewski, Bober (50 Kotliński), Hartliński, Paluch, Gawliński, Michalewski, Klucewicz, Kuźniewski (70 Kowalczyk), Stankiewicz, Brzostek

W ciągu pierwszych siedmiu minut kibice zobaczyli trzy bramki, nic dziwnego, że spodziewali się prawdziwego festiwalu strzeleckiego. Jednak potem obie drużyny zagęściły środek boiska i na kolejnego gola widzowie musieli trochę poczekać. Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo.

1:0, 2:0 – Siudziński (29, 35), 3:0 – Kraszewski (58), 3:1 – Stępka (84); sędziował: Stańczak (Olsztyn)
* Huragan: Pysera – Przybyliński, Żuk, Jarząbek, Kraszewski, Krajewski (73 ), Galik (67 Buta), Gagat, Mędrzycki, Siudziński (83 Sitek), Zmiarowski (89 Rybak)
* Mrągowia: Osmański – Niestatek (85 Sosna), Kukuć (80 Majak), Stępka, Pierowicz, Cichowski, Ł. Kuśnierz, Lewandowski (73 J. Kuśnierz), Kluczkowski, Rzemyk, Radziszewski

Początek w wykonaniu gospodarzy był niemrawy. Dopiero po zdobyciu prowadzenia ich akcje nabrały płynności, czego efektem była druga bramka. Po przerwie Huragan kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

0:1 – Dąbrowski (1), 1:1 – Mościński (24), 2:1 – S. Kołodziej (40), 3:1 – Michał Nowak (83); sędziował: Pereszczako (Olsztyn)
* Rominta: Kołowerzo – Orłowski, Górski, A. Kołodziej, Brzozowski, G. Nowak, Marcin Nowak, Sinciura, Mościński (86 Karbowski), Michał Nowak (85 Kudrycki), S. Kołodziej
* Sokół: Gikiewicz – Oliwa, R. Śnieżawski (46 Ziółkowski), Babalski, Kraśniewski, Kowalski (46 Kośmian), Krogulec, Deliszewski, Dąbrowski, Puka (65 Maj), Ciesielczyk

Goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już pierwszą akcję zakończyli zdobyciem gola. Przez kolejne 15 minut posiadali zdecydowaną przewagę, jednak nie potrafili wykorzystać dobrych sytuacji do zmiany wyniku. Za to coraz lepiej grali piłkarzy Rominty, którzy w 24. min doprowadzili do remisu, a tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Kropkę nad „i” w 83. min postawił Michał Nowak.

1:0 – Jaśkiewicz (32), 1:1, 1:2 – Kryński (8, 61); sędziował: Długołęcki (Pisz)
* Orlęta: Hamik – Kozar, P. Jałoszewski, Królik (84 Zaleśkiewicz), Wypyszczak (73 Dudko), W. Jałoszewski, Ślązak, Glinko (63 Laskowski), Tomasik, Jankiewicz (54 Tabaka), Jaśkiewicz
* Płomień: Siergazin – Sieruta, Witkowski, Puniszkis, Fedorczyk (65 Budziński), Strychalski, Ślużyński, Stankiewicz, Kuciński, Zrajkowski (75 Szuliński), Kryński

Gospodarzy po rezygnacji Romana Uglarenki poprowadził Edward Szmul, dotychczasowy trener zespołów młodzieżowych. I nie byłto jedyny debiut tego dnia, bo w 84. min na boisku pojawił się, po raz pierwszy w zespole seniorów Orląt, 16-letni Zaleśkiewicz. Przez cały mecz goście przeważali, jednak mieli kłopoty ze skutecznością. Orlęta ograniczyły się do obrony i wyprowadzania nielicznych kontr. To nie jednak nie dało rezultatu i w efekcie trzy punkty pojechały do Ełku.