Wybory | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Poniżej oficjalne wyniki z Państwowej  Komisji Wyborczej dla gminy Dobre Miasto

Poniżej wyniki naszej dobromiejskiej sondy dotyczącej wyborów prezydenckich 2010. Czy oficjalne wyniki będą podobne? Przekonamy sie wkrótce. [poll id=”2″]

Wybory - oficjalne wyniki  Burmistrz:
Trzaskowski Stanisław — 71,19 proc.

Rada Miejska:
Stefan Charkiewicz
Małgorzata Łańko
Alina Ślimak
Teresa Sienkiewicz
Anna Kopertowska
Kazimierz Siemaszko
Bogdan Nakonieczny
Krzysztof Strękowski
Wojciech Ruciński
Jarosław Kowalski
Edmund Wawirowicz
Andrzej Wonia
Krzysztof Gerek
Małgorzata Konczalska
Andrzej Abako

Rada

Cisza wyborczaW myśl hasła „Internet też medium” również w sieci powinna obowiązywać cisza wyborcza. Radio i telewizja mają zakaz agitacji, prasa publikacji informacji od komitetów wyborczych czy wyników sondaży. O ile jednak radio i telewizja faktycznie zamilkną, a sobotnie gazety nie opublikują nowych materiałów, to internet ędzie wciąż świetnym miejscem dla agitatorów.

Jak przypomina prawnik Piotr Waglowski w książce „Prawo w Sieci”, już w 2000 roku Przewodniczący

Rusza dobromiejski serwis wyborczyZapraszamy do świeżego serwisu wybory.dobremiasto.org. Znajdziecie tam listy kandydatów samorządowych, podstawowe informacje o poszczególnych osobach i komitetach wyborczych oraz oczywiście możliwość dyskusji.

Serwis jest jeszcze w fazie dopracowywania, więc wszelkie uwagi są bardzo mile widziane – mówcie śmiało, co zmienić i czego brakuje. Po wyborach, bynajmniej nic nie zniknie, a strona zostanie przeobrażona w miejsce dyskusji

Wybory samorządowe 2006 (news informacyjny)

Kandydaci na Burmistrza

Nazwisko i imiona, Wiek, Wykształcenie, Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie

Abako Andrzej Janusz, 41, wyższe,Dobre Miasto, zgłoszony przez KWW SAMORZĄDNI DOBRE MIASTO, nie należy do partii politycznej.

Jasiński Kazimierz Krzysztof , 43, wyższe techniczne, Dobre Miasto, zgłoszony przez KW Społeczne Towarzystwo Samorządowe, nie należy

Kortowiada 2006 Już w czwartek, 11 maja studenci przejmą klucze do bram Kortowa i Olsztyna. Rozpocznie się czas na tańce, hulanki i swawole. Tym bardziej, że okazji do dobrej zabawy nie zabraknie. Zagra m.in. Coma, Big Cyc, Lady Pank, DJ Adamus, Nowika…

W tym roku kolorowa parada studentów ruszy z Kortowa pod Ratusz. Tam w korowodzie motocykli, garbusów i trabantów prezydent Olsztyna na kilka dni trwania Juwenaliów odda władzę w ręce żaków.

– Parada będzie poruszać

Dziś wybory!  W całej Polsce właśnie trwa druga tura wyborów prezydenckich. Na Warmii i Mazurach do udziału w głosowaniu uprawnionych jest ponad milion sto tysięcy osób. Lokale wyborcze czynne są do 20.00, wtedy też zakończy się cisza wyborcza.

O najwyższy urząd w państwie ubiegają się Lech Kaczyński i Donald Tusk. Idąc do lokalu wyborczego trzeba pamiętać o dowodzie osobistym, lub innym dokumencie ze zdjęciem. Bez niego nie otrzymamy karty do głosowania.

Wybory prezydenckie 2005   Gmina Dobre Miasto:

Kandydat:         Głosów [%]:
TUSK Donald Franciszek  1928 35.93
KACZYŃSKI Lech Aleksander 1581 29.46
LEPPER Andrzej Zbigniew	 1150 21.43
BOROWSKI Marek Stefan   432  8.05
BOCHNIARZ Henryka Teodora 98  1.83
KORWIN-MIKKE Janusz    79  1.47
KALINOWSKI Jarosław    68  1.27
TYMIŃSKI Stanisław    12  0.22
ILASZ Liwiusz Marian   9   0.17
PYSZKO Jan        4   0.07
BUBEL Leszek Henryk    3