Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

Już niebawem mammobus kolejny raz odwiedzi powiat olsztyński. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Czy to zrobią?

Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nie jest zadowalający. Nadal wiele mieszkanek powiatu olsztyńskiego uprawnionych do wykonania mammografii nie zgłosiło się na badanie. Czas to zmienić!

Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50- 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi.

Zarejestruj się, a także swoją przyjaciółkę!

Panie, które znajdują się poza tą grupą wiekową, mogą wykonać mammografię odpłatnie, po okazaniu skierowania na badanie. Mogą również zachęcić swoje mamy, babcie, sąsiadki i przyjaciółki do zgłoszenia się na refundowaną mammografię. Razem zyskajmy spokój o zdrowie nasze i naszych najbliższych!

Badania wykonywane będą w miejscowościach:

Dobre Miasto– 3 – 4 grudnia przy Gimnazjum Publicznym, ul. Garnizonowa 20
• Gietrzwałd – 5 grudnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Szkolna
• Olsztynek – 6 grudnia przy Ośrodku Zdrowia, ul. Chopina 11
• Stawiguda – 7 grudnia przy Przychodni Zdrowia, ul. Olsztyńska 13
• Purda – 10 grudnia na Placu Sportowym
• Barczewo – 11 grudnia przy Przychodni Zdrowia, ul. Lipowa 2
• Jeziorany – 12 grudnia przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Konopnickiej 4
• Biskupiec – 13 oraz 14 grudnia pod Amfiteatrem Miejskim, ul. Niepodległości

Nie masz czasu zadzwonić? Zarejestruj się przez Internet!

Wszystkie panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9-18. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia .

Na każdą z Pań czeka w mammobusie upominek od firmy Ziaja.

 

   1. maryśka (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 5.12.2012 O godzinie: 8 : 41

    Ja zawsze korzystam, byłam , zbadałam się i jestem spokojna. super organizacja, nawet sms-em przypominają o dacie przyjazdu mammobusa, i o dostarczeniu kompletu zdjęć i dokumentów. Bardzo miłe panie, zawsze uśmiechnięte i chętne do pomocy podczas badania. Zachęcam wszystkie panie, warto sie badać to nic nie kosztuje a świadomość, że jesteśmy zdrowe bezcenne.


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!