Zabił szczeniaka drewnianą sztachetą

Dobromiejscy policjanci zatrzymali 60-latka podejrzanego o uśmiercenie kilkumiesięcznego psa. Mężczyzna miał pobić szczeniaka drewnianą sztachetą. Edward S. mając 2 promile alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Z kolei lidzbarscy policjanci wyjaśniają okoliczności uśmiercenia psa przez 58-latka. Czworonóg miał wcześniej zaatakować i ugryźć 2-letnie dziecko.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 16.00 jedna z mieszkanek Dobrego Miasta zgłosiła oficerowi dyżurnemu tamtejszej jednostki Policji, że widziała, jak na jednej z posesji mężczyzna miał bić psa. We wskazane miejsce pojechali policjanci. Funkcjonariusze zastali w szopie mężczyznę, który stał na psem z drewnianą sztachetą. Wezwany na miejsce weterynarz stwierdził zgon czworonoga. 60-letni właściciel pas został zatrzymany. Edward S. był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy mieszkaniec Dobrego Miasta wytrzeźwieje usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Z kolei w piątek oficer dyżurny lidzbarskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez anonimową osobę, że w jednej z podlidzbarskich wsi gospodarz uśmiercił swojego psa. Pod wskazany adres pojechali policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwa dni wcześniej pies w mieszkaniu zaatakował i ugryzł dwuletnie dziecko. Przypadki agresywnego zachowania się zwierzęcia miały się powtarzać wcześniej. W rozmowie z policjantami 58-letni właściciel zwierzęcia przyznał się, że po takim zachowaniu uśmiercił psa, potem włożył do worka i wyrzucił do rzeki. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Ustawa o Ochronie Zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ DRASTYCZNE ZDJĘCIE 1. Agnes (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 16.11.2015 O godzinie: 14 : 16

  Waldziu – debilu – dzieci się pilnuje a po drugie jakim trzeba być bez mózgiem aby pozwalać bawić się małego dziecka z psem bez opieki dorosłego. Zwierzęta się też szczepi to nie będą miały wścieklizny. No i nie rozmnażaj się proszę ( bo za dużo takiego robactwa łazi po naszym globie) a dla dobra ludzkości walnij sobie sztachetą w łeb. Amen.

 2. Waldek (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 11.08.2012 O godzinie: 19 : 42

  Niech śmieć który tu na ,mnie ujada i chce się ze mną zmierzyć przyjdzie pod Małe co nieco w Niedzielę 19 sierpnia o 19tej to mu ręcznie wytłumaczę dlaczego psa zatłukłem.
  Jeżeli dla was wściekły pies jest ważniejszy od dwuletniego dziecka to macie zryte łby.

  • Agnes (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 16.11.2015 O godzinie: 14 : 16

   Waldziu – debilu – dzieci się pilnuje a po drugie jakim trzeba być bez mózgiem aby pozwalać bawić się małego dziecka z psem bez opieki dorosłego. Zwierzęta się też szczepi to nie będą miały wścieklizny. No i nie rozmnażaj się proszę ( bo za dużo takiego robactwa łazi po naszym globie) a dla dobra ludzkości walnij sobie sztachetą w łeb. Amen.

 3. leacter (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 24.03.2011 O godzinie: 10 : 04

  Jak ktoś dowie się co to za typ, to dajcie znac!

 4. tigi (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 23.03.2011 O godzinie: 17 : 44

  Nasze Państwo niech lepiej pomyśli o czipach dla każdego psa , żeby właścicieli można było znaleźć . W tedy nie będzie takich bezpańskich psów i takich sytuacji oraz schroniska nie będą potrzebne .

 5. tigi (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 23.03.2011 O godzinie: 17 : 35

  A co z tymi co wyrzucają psy na bruk ? Tacy to co cacy są ? Człowiek który podejmuje takie drastyczne decyzje musi mieć jakieś powody .

 6. ooo (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 22.03.2011 O godzinie: 10 : 27

  Anno Mario, Ty pluj a ja mu wpier… spuszcze.. z pełną świadomościa konsekwencji prawnych jakie moge poniesc. ale bede robil to z usmiechem i poczuciem ze działam wedle wlasnych zasad! opublikujcie prosze dane tego zwyrolca !!

 7. Anna Maria (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 21.03.2011 O godzinie: 17 : 20

  Napiszcie jak nazywa się ten kat – będę pluła mu w gębę ilekroć go spotkam na ulicy.

 8. maryśka (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: niedziela, 20.03.2011 O godzinie: 14 : 13

  popieram… co tygodniowy wpier… taką sztachetą dla gościa… kara powinna być praktykowana a nie tylko prowadzona w teorii…

 9. ooo (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 16.03.2011 O godzinie: 9 : 10

  i tu aż włos na du.. mi sie pionuje !!!! jezeli spotkałbym takiego delkiwenta.. nie mialbym jakichkolwiek oporow aby wziąć tę sztachetę i stłuc takiego… nie na smierc , ale sukcesywny co tygodniowy wpie….


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!