Policja | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Zabił szczeniaka drewnianą sztachetą

Dobromiejscy policjanci zatrzymali 60-latka podejrzanego o uśmiercenie kilkumiesięcznego psa. Mężczyzna miał pobić szczeniaka drewnianą sztachetą. Edward S. mając 2 promile alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Z kolei lidzbarscy policjanci wyjaśniają okoliczności uśmiercenia psa przez 58-latka. Czworonóg miał wcześniej zaatakować i ugryźć 2-letnie dziecko.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzą za rozbój

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Znani funkcjonariuszom mężczyźni zaczepili na ulicy 22-latka, mieli go pobić i ukraść komórkę i wypłatę. Wszyscy sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zdecyduje o ich dalszym losie.

Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans po północy w Dobrym Mieście. Z ustaleń policjantów wynika, że trzech sprawców – 18-letni Dominik R., 20-letni Robert W. i jego rówieśnik Paweł W. zaczepili idącego 22-latka. Napastnicy mieli najpierw pobić, a potem okraść pokrzywdzonego, który stracił telefon komórkowy i wypłatę.

52-latkę znaleziono martwą 100 metrów od domuPolicjanci i prokurator pracują na miejscu odnalezienia ciała 52-letniej mieszkanki gminy Dobre Miasto. Nieżyjącą kobietę na drodze odnalazł jej mąż, 100 metrów od domu.

O zaistniałej sytuacji powiadomiono policjantów w niedzielę około godziny 9.30.

W miejscowości Pupki, na drodze mąż odnalazł ciało swojej 52-letniej żony. Mężczyzna zaczął szukać kobiety, kiedy rano zorientował się, że nie ma jej w mieszkaniu.

Ze wstępnych

Olsztyn, Dobre Miasto: Konopie rosły pod okiem rodzicówPolicjanci z Dobrego Miasta ustalili, że 14-latek mieszkający w tamtejszej gminie mógł mieć marihuanę. Z informacji funkcjonariuszy wynikało także, że w domu chłopak uprawiał nielegalną roślinę. Czynności wykonane w tej sprawie potwierdziły ustalenia policjantów. Teraz materiały postępowania trafią do sądu rodzinnego i nieletnich.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 14-latek ponad 2 miesiące temu miał marihuanę. Dodatkowo chłopak w domu, w doniczce miał


Na 15 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie Zbigniewa N. oskarżonego o to, że w 1984 roku zabił samotnie mieszkającą starszą kobietę. Sprawę po 25 latach wykryli policjanci z tzw. archiwum X.
Z wymiaru kary wymierzonej oskarżonemu nie były zadowolone dzieci zabitej. – Liczyłem na dożywocie. Piętnaście lat to jest rażąco śmieszna kara wobec czynu, którego on się dopuścił. Bo staruszkę zabić, to nie trzeba wielkiej siły, wystarczyło ją odepchnąć

Włodowo dziękuje prezydentowi– To świetny prezent na Święta – mówił wzruszony Tomasz Winek, jeden z trzech ułaskawionych braci, oskarżonych o lincz we Włodowie. – Chcę bardzo podziękować panu prezydentowi za to, że nas ułaskawił – mówił. Ogromnie cieszyła się także żona pana Tomasza, Marlena Winek. – Nie da się tego opisać w ogóle!

– W końcu normalność, wolność – mówiła w TVN24 żona jednego z trzech braci Winków, których w piątek ułaskawił prezydent Lech Kaczyński. –

Leżeli pół godziny w wodzie, bo tak im się podobało
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo. Andrzej J. i Janusz M. zostali zauważeni przez patrol, kiedy pływali pontonem po jeziorze i rozstawiali sieci. Następnie wędkarze rozpłynęli się w trzcinach. Okazało się, że obaj leżeli w wodzie, w krzakach.

Policjanci wspólnie ze społecznymi strażnikami rybackimi patrolowali teren przyległy do jeziora niedaleko ogródków działkowych w Dobrym Mieście. Funkcjonariusze mieli informacje

Przełom w sprawie linczu we Włodowie
Trzej bracia Mirosław, Krzysztof i Tomasz W. w najbliższym czasie nie będą musieli stawić się w zakładzie karnym, by rozpocząć odbywanie kary 4 lat więzienia za dokonanie tzw. linczu we Włodowie; jednemu sąd odroczył wykonanie kary na pół roku, wobec pozostałych sąd odroczył decyzję.
Posiedzenie sądu w sprawie odroczenia wykonania kary wobec braci W. odbywało się za zamkniętymi drzwiami. O decyzjach podjętych na tym posiedzeniu poinformowali adwokaci braci W.<br

Policjanci dopadli go po 25 latach Policjanci z zespołu tzw. Archiwum X zatrzymali mężczyznę, który przyznał się do zabicia w 1984 roku mieszkanki Starego Dworu koło Dobrego Miasto. Ślady linii papilarnych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia i ich sprawdzenie w bazie AFIS wskazały na 47-letniego Zbigniewa N.

Do zabójstwa doszło w nocy z 11 na 12 czerwca 1984 roku. Do milicjantów z Dobrego Miasta zgłosił się mężczyzna, który w mieszkaniu w Starym Dworze odnalazł ciało swojej 71-letniej matki.

Nowe fakty w procesie linczu we Włodowie– To co teściu, pójdę za ciebie siedzieć? – pytał zięć. – Jak będzie trzeba, to się przyznam – odrzekł teść. Tak Marlena W., żona jednego ze skazanych za lincz we Włodowie, relacjonowała dziś przed Sądem Apelacyjnym rozmowę swego męża z ojcem.

Przed białostockim sądem apelacyjnym zaczęło się dziś postępowanie odwoławcze w sprawie trzech braci W. skazanych w pierwszej instancji na kary po cztery lata więzienia za lincz we Włodowie (woj.

Trzej sprawcy pobicia w policyjnym areszcieNawet kara 3 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom. Patryk K., Szymon S., i Maciej C. na jednej z ulic w Dobrym Mieście pobili 29-latka. Gdy na pomoc pokrzywdzonemu pospieszył jego ojciec, sprawcy rozprawili się również z nim. Już po kilku minutach 25-latek i dwaj 26-latkowie byli w rękach funkcjonariuszy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Cała trójka była pijana. Wszyscy mieli po około 2 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę około

Zlikwidowali plantację marihuany   10 kg suszących się już kwiatostanów konopi indyjskich oraz prawie 1 kg gotowego narkotyku zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w gminie Dobre Miasto.

Podczas poniedziałkowej wieczornej akcji policjanci, w tym antyterroryści uderzyli pod wskazany adres w Dobrym Mieście. Na strychu domu urządzona była plantacja nielegalnych roślin. Dojrzałe krzaki były już ścięte i suszyły się. Zabezpieczono 10 kg kwiatostanu konopi indyjskich i około 1 kg

Duet włamywaczy zatrzymany na gorącym uczynkuPolicjanci z Dobrego Miasta zatrzymali na gorącym uczynku parę 20-latków. Adam A. wspólnie ze swoją partnerką włamali się do sklepu odzieżowego. Ukradli radioodbiornik, telefon komórkowy, odzież i damska torebkę.

W piątek kilkanaście minut po godzinie 2 nad ranem policjanci z Dobrego Miasta na gorącym uczynku zatrzymali parę 20-latków, która włamała się do sklepu odzieżowego i usiłowali się jeszcze włamać do baru tuż obok sklepu. Adam A.

Grozili pozbawieniem życiaDobromiejscy policjanci zatrzymali Grzegorza Cz., Tomasza M. i Zbigniewa M., którzy zażądali od 40-letniego mężczyzny zwrotu 500 i grozili mu pozbawieniem życia.

W miniony poniedziałek około godziny 16.00 na trasie Podleśne-Dobre Miasto do zaparkowanego osobowego auta, w którym siedział 40-letni mieszkaniec gminy Dobre Miasto, podeszło pięciu mężczyzn. Trzech z nich zażądało od 40-latka zwrotu 500 złotych za wykonanie prac budowlanych. Między mężczyznami

Lincz we Włodowie: Będzie nowy świadek?Powołanie w sądzie apelacyjnym nowego świadka, którego zeznania mogą rzucić zupełnie nowe światło na sprawę rozważają Adwokaci braci W., głównych oskarżonych w sprawie linczu we Włodowie.

O planach adwokatów poinformowała Małgorzata Lubieniecka- Chełstowska, obrońca braci W.

Świadkiem tym ma być żona głównego oskarżonego Tomasza W., Marlena. Dotychczas – zarówno w czasie pierwszego jak i drugiego rozpoznawania sprawy przez sąd – odmawiała

FERIE 2009   BASEN NA FALI

Zaprasza dzieci i młodzież (szkół podstawowych, gimnazjum, średnich) od 2.02.09r. do 13.02.09r. (prócz sobót i niedziel) w godz. 8:00 – 9:00, 9:00- 10:00, 10:00-11:00

WSTĘP BEZPŁATNY
za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej

MIEJSKA HALA SPORTOWA ul. Łużycka

Zaprasza grupy zorganizowane na bezpłatne korzystanie z sali w godz. 8:00-14:00 (po wcześniejszym uzgodnieniu tel. 089 616-26-09)

Odblaskowe drzewa na trasie Dobre Miasto - OrnetaPolicjanci ruchu drogowego wystąpili z inicjatywą oznaczania opaskami odblaskowymi drzew niebezpiecznych odcinkach dróg wojewódzkich. Na początku oznaczonych zostanie 500 drzew. Wszystko po to, żeby na drogach Warmii i Mazur było bezpieczniej.

W latach 2000-2008 na drogach województwa warmińsko-mazurskiego doszło do 3568 wypadków, których przyczyną było najechanie na drzewo. W wypadkach tych zginęło 812 osób, a 5191 zostało rannych. Co stanowi 20,6% ogółu

Więzienie za lincz Na cztery lata pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał trzech braci W. za lincz, do którego doszło we Włodowie. Pozostali trzej mężczyźni dostali wyroki w zawieszeniu. Obrońcy braci W. zapowiedzieli złożenie apelacji.

W przypadku braci W. sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Podczas mów końcowych, których sąd wysłuchał we wtorek, prokurator dla braci Tomasza, Krzysztofa i Mirosława W. żądała kary 10 lat więzienia. Na

Sąd - żona zabiła mężaChciała zabić czy się broniła – rozważa olsztyński Sąd Okręgowy. Dziś odbyła się kolejna rozprawa w procesie mieszkanki Dobrego Miasta Stefanii N. oskarżonej o zabójstwo męża.

W tej sprawie zapadł już wyrok. Sąd pierwszej instancji wyznaczył karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności ale sąd apelacyjny uchylił wyrok – mówi prokurator Joanna Starkiewicz Langer. Sąd apelacyjny nakazał jeszcze raz rozpatrzyć sprawę, uznając że sąd pierwszej instancji

100 złotych za 1,7 promilaW środę około godziny 14.00 w okolicach Międzylesia policjanci z Dobrego Miasta zatrzymali do kontroli drogowej Czesława D. 55-latek miał około 1,7 promila w organizmie. Chcąc uniknąć konsekwencji za jazdę po pijaku chciał stuzłotowym banknotem nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności.

Teraz odpowie przed sądem zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia łapówki. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy