Jak dumnie podaje oficjalna strona Dobrego Miasta (dobremiasto.com.pl) – liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Olsztyńskiego – filia w Dobrym Mieście na koniec listopada 2011r. wynosiła ogółem 1024 osoby i w porównaniu do końca stycznia 2011r. liczba ta zmalała o 104 osoby.

Czyli walka urzędników z Urzędu Pracy z bezrobociem trwa!

I pewnie nigdy się nie skończy…
Czy rzeczywiście Urząd spełnia swoją funkcję?

Czy pomaga na rynku pracy młodym i starszym osobom?

Czy jego istnienie ma rację bytu poza tym, że jest wymagane ustawowo?
Zapraszamy do komentowania! 1. MATKAA PRACUJĄCA (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: niedziela, 29.01.2012 O godzinie: 11 : 00

  Z mopsu dostają lenie nieroby sama znam pare osob ktore nie powinny dostAWAC ZDROWY SILNY CHŁOP SIEDZI W DOMU DOSTAJE WSZYSTKO PACZKI ŻYWNOŚCIOWE DODATKI PINIEZNE , A WSZYSTKA ALBO PRAWIE WSZYSTKO PRZEPIJA , TŁUMACZENIE MA DWOJE DZIECI . DRUGI BIERZE RZEKOMO CHORY ,ALE Z PIWEM POD SKLEPEM STAĆ TO ZDROWY ? . A IDZ DO MOPS U POWIEDZ TO PANI KIEROWNIK WYPALI CO PANIĄ OBCHODZI KOMU DAJEMY PARANOJA .a NAJLEPSZE ZE DO TEGO PIERWSZEGO CO JAKIS CZAS OPIEKA PRZYJEŻDZA I KURATOR I NIC TO NIE ZMIENIA

 2. gosc (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 27.01.2012 O godzinie: 20 : 50

  To co się dzieje to paranoja będziesz pracować jak masz znajomości nic innego się nie liczy a jeżeli chodzi o mops to utrzymują chyba tych co też mają znajomości pozdrawiam wszystkich bezrobotnych też nim jestem.

 3. aniuta (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: niedziela, 15.01.2012 O godzinie: 17 : 07

  SĄ BEZROBOTNI – KTÓRYM JEST BARDZO CIĘŻKO, NIE MAJĄ ŻADNEJ POMOCY OD INSTYTUCJI KTÓRE DO TEGO SĄ POWOŁANE ABY TĘ POMOC NIEŚĆ, SĄ OSZUKIWANI PRZEZ ‚CWANIACZKÓW’ – PRACODAWCÓW

  SĄ BEZROBOTNI -KTÓRYM WIEDZIE SIĘ DOBRZE – TAK JAK NAPISAŁAM WCZEŚNIEJ O TEJ GRUPIE. NIE KUPUJĄ UBRAŃ W ‚LETYCJI’ CZ TEŻ W ‚WENECJI’ – CHODZĄ W MARKOWYCH NÓWKACH, NIE POWINNI BYĆ REJESTROWANI JAKO BEZROBOTNI!!!!!

  URZĘDNIK PO TEOLOGI W URZĘDZIE PRACY ? CZYJ TO POCIOTEK ? a TYLE LUDZI KOŃCZY ZARZĄDZANIE I ADMINISTRACJĘ !!!!!I

 4. aniuta (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: niedziela, 15.01.2012 O godzinie: 16 : 49

  Kochany Handlowcu. Tu nie chodzi o Twoją rodzinę . Masz pełne prawo zatrudniać członków rodziny. Miałam na myśli wszelkiego rodzaju instytucje państwowe, urzędy, banki, spółdzielnie itp,które zgłaszają do UP zapotrzebowania na pracowników. Handlowcu ! Za płacone podatki utrzymujesz bezrobotnych, o których pisałam wcześniej. Właśnie w/w instytucjach panują układy familiarne. Zapytaj starszych mieszkańców miasta to powiedzą Tobie o powiązaniach rodzinnych o których nic nie wiesz.

 5. bezrobocie (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 9.01.2012 O godzinie: 23 : 55

  bezrobocie spada ponieważ ludzie tam pracujący są nie mili i nie kompetentni brak szacunku do człowieka zwalczają bezrobocie jedynie robieniem ludziom pod górke nikomu nie znajdą pracy dlatego ludzie sie nie zgłaszają na podpis i taka jest rzeczywistość jak by nie potrzebowali ich ubezpieczenia to by nawet tam nie przyszli nara a tak na marginesie ten od teologi to wcale tam nie powinien marnować długopisów takie jest moje zdanie.

 6. hahaha (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 28.12.2011 O godzinie: 20 : 08

  Wal faktycznie Fakcie nazwiskami znajomych znajomego. Może nasi dzielni radni powiatowi po zrobieniu porządku w naszym szpitalu czego dowodem jest 10 000 zł nagrody dla pani dyrektor zrobią taki sam porządek w powiatowym urzędzie pracy filia w Dobrym Mieście???

 7. aniuta (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 26.12.2011 O godzinie: 23 : 42

  Urząd Pracy ma rolę pośrednictwa pracy.Zbiera oferty pracy, szuka na te oferty pracowników zarejestrowanych w urzędzie, wysyła kandydata do pracodawcy, a tam już jest zatrudniony znajomy znajomego. I TU JEST ROLA URZĘDU PRACY, KTÓRY POWINIEN MIEĆ PRAWO DO NAKŁADANIA KAR PIENIĘŻNYCH NA PRACODAWCÓW tzw FAMILIARNYCH !!!!!!!.

  • FAKT (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 27.12.2011 O godzinie: 11 : 20

   W URZEDZIE PRACY TEZ SA ZATRUDNIANI ZNAJOMI ZNAJOMEGO! A PRACE TEZ ZNAJDA DLA ZNJOMYCH I DLA ZNAJOMYCH ZNAJOMEGO NA SZKOLENIE TEZ WYSLA ZNAJOMYCH I ZNAJOMYCH ZNAJOMEGO!

   • i do FAKTU (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 27.12.2011 O godzinie: 18 : 45

    Przecież piszesz tu anonimowo. Wal więc nazwiska tych znajomych o których piszesz . Trzeba o tym głośno i konkretnie mówić!

  • handlowiec (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 27.12.2011 O godzinie: 18 : 42

   aniutko ale zalałas bombę! To ja prowadząc firmę rodzinną nie mam mieć prawa zatrudniać rodziny? Moja rodzina ma być bezrobotna a ja mam tworzyć miejsca pracy za własne pieniądze i własnym wysiłkiem dla obcych?????Czyżbyście wszyscy zapomnieli że mamy firmy prywatne, PRYWATNE!!! To ja jako właściciel decyduję kto u mnie będzie pracował! A urzą pracy jest dla mnie nie potrzebny bo sam potrafię wybrać sobie pracownika. Urząd pracy mógłby ewentualnie przeszkolić wybranego przeze mnie pracownika.

 8. FAKT (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 26.12.2011 O godzinie: 8 : 29

  SPADLO BEZROBOCIE W PROWNANIU Z POPRZEDNIM ROKIEM O 104 OSOBY?! BO TE 104 OSOBY ZOSTALY WYRZUCONE Z URZEDU PRACY ZA NIESTAWIENIE SIE NA PODPISY! OD PAN W URZEDZIE PRACY JEDEYNE CO USLYSZES MOZNA TO,ZE URZED PRACY NIE JEST OD SZUKANIA PRACY!!!!

  • czk (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 26.12.2011 O godzinie: 15 : 56

   W takim razie czym zajmuje się na dobromiejski UP? Poza zbieraniem podpisów?

   • FAKT (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 27.12.2011 O godzinie: 11 : 19

    JAK WYZEJ WYKRESLANIEM LUDZI Z URZEDU PRACY CIEKAWI MNIE TEZ CO TAM ROBI CZLOWIEK KTORY KONCZYL TEOLOGIE? CO MA ZAMIAR NAWRACAC BEZROBOTNYCH NA DOBRA DROGE?!

 9. aniuta (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 21.12.2011 O godzinie: 0 : 00

  Masz rację – nie podający imienia ! Płacisz podatki, płacisz ZUS i utrzymujesz armię bezrobotnych, którzy mają pomoc MOPS i pracują na czarno bo pracy za marne 1500 zł nie podejmą! Żyją jak goście, jeżdżą lepszymi samochodami i mają wypasione telefony, a Ty bezimienny pracujesz uczciwie i śpisz spokojnie.

 10. wkurzony (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 20.12.2011 O godzinie: 19 : 30

  Jak to jest że niektórzy korzystają z lokali gminnych a ja musiałem sam sobie wybudować warsztat? To żadna sztuka dzierżawić gotowy lokal przez 15 lat za 2zł za metr kwadratowy i udawać przedsiębiorcę. I zamiast inwestować w własny lokal kupować sobie samochody. Rozumiem gdyby lokali bylo tyle że starczyłoby dla wszystkich chętnych a nie tylko dla tych kilkunastu wybranych. Dlatego uważam że czynsz powinien być wysoki. Nie stać cię to wybuduj sobie własny a zwolniony lokal wydzierżawi ktoś inny. I czas najwyższy zrobić porządek z tymi którym baaaardzo opłaca się dzierżawiony lokal od miasta podnajmować innym. I niezle na tym zarobić!

 11. Fisz30 (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 20.12.2011 O godzinie: 10 : 07

  Nasi dzielni urzędnicy by przeciwdziałać bezrobociu podnieśli czynsz lokali które wynajmują małym przedsiębiorcom od 100 do nawet 300%. Gratuluje pomysłu!

  • czk (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 20.12.2011 O godzinie: 12 : 04

   Ale czy jest to wina naszych dobromiejskich urzędników czy raczej podwyżka z „góry”?

 12. Adam (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 9.12.2011 O godzinie: 12 : 36

  Jak to jest ze pracując w anglii płaci się mniejszy „zus” a u nas dużo większy? Tylko proszę mi nie wciskać kitów że w polsce za to mam darmową służbę zdrowia itd bo to nie prawda. Jak się leczyć to trzeba za swoje pieniądze i trzeba unikać niektórych szpitali szczególnie tego w dobrym mieście. Płacę prawie 1000zł zusu a jak potrzebowałem pomocy w dobrym mieście to jeszcze dostałem opieprz od lekarza… Już nie będę pisał od jakiego (mam więcej kultury niż on)

 13. nie podam swojego imienia (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 9.12.2011 O godzinie: 12 : 32

  ja pracuje, mam własną działalność ale to chyba nie ma sensu. Pracuje cały dzień a ledwo mogę nazbierać na zus. Chodzi mi po głowie by zrezygnować z tego i brac kase z opieki społecznej. Nie trzeba pracować a jakieś pieniądze na jedzenie się dostanie, może gdzieś coś na czarno się dorobi i bedzie dobrze.

  • Anonim (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 28.12.2011 O godzinie: 16 : 48

   cóż nie wiem czy to będzie dobra decyzja o rezygnacji z ” interesu ” bo z MOPS’U nie dostanie Pan/Pani złamanego centa a już uzasadniam dlaczego, a to dlatego iż straciłam prace dostałam zasiłek dla bezrobotnych i po wielkich namysłach udałam się do opieki, przyszła pani na wywiad i z góry zapowiedziała, że nie dostanę pomocy bo nie utraciłam dochodu tylko zmieniłam dochód….. cóż żyć z miesiąca na miesiąc za 420 zł i utrzymać rodzinę…..są przecież bardziej potrzebujący niż ja -usłyszałam , więc do wszystkich co myślą podobnie jak Pan złudne myślenie , Do Aniuty : nie osądzaj wszystkich i nie mierz jednakową miarą bezrobotnych bo w przeciwieństwie do innych ja z chęcią podejmę pracę za takie pieniądze i będę szczęśliwa ale UP zapewne mi w tym nie pomorze bo tak jak ktoś wyżej napisał „oni nie są od szukania pracy” więc do czego oni mają nam służyć,? a jeżeli chodzi o spadek bezrobocia owszem część osób to tacy którzy „zapomnieli” o podpisie w terminie i już mniejszy problem , a część to umowy śmieciowe kobiet, które dostały się do miejskiego zakładu cukierniczego na 3-4 miesiące ale wyrejestrować się musiały , więc statystyki są jakie są……….


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!