Dobremiasto.com.pl | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Jak podaje oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w DM:

W piątek (9.04.2010) W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na realizację inwestycji pn. „Budowa ul. Kopernika w Dobrym Mieście”. Wykonawca – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „SANBUD” Sp. z o.o. z Olsztyna, zgodnie z umową, wybuduje do 30 września 2010 r. prawie 600 mb. drogi gminnej z chodnikami, skrzyżowaniami i zatokami postojowymi.

Wolne lokalne jeszcze czekają!!!Dostępne są jeszcze wolne lokale do wynajęcia na działalność gospodarczą w Dobromiejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, który oferuje możliwość DARMOWEGO wynajęcia lokalu pod działalność gospodarczą w Dobrym Mieście w budynku przy ul. Grudziądzkiej 9b (była siedziba Centrum Kultury)

Oferta skierowana jest do osób, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą
i spełnią poniższe warunki:

– rozpoczęcie działalności

KLIKNIJ !

Źródło: www.dobremiasto.com.pl

III SOBOTA Z NORDIC WALKING

Urząd Miejski w Dobrym Mieście
zaprasza na:
III SOBOTĘ Z NORDIC WALKING

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Dobre Miasto na spotkanie z Nordic Walking czyli na marsz z kijkami.

Gdzie i kiedy : Spotykamy się 26.09.2009 r. (sobota)o godzinie 10.00 na parkingu przy Ul. Garnizonowej – parking Przy Kościele Parafii pw. Świętej Faustyny Kowalskiej.
<br

Urząd Miejski w Dobrym Mieście
zaprasza na:

II SOBOTĘ Z NORDIC WALKING

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Dobre Miasto na spotkanie z Nordic Walking czyli na marsz z kijkami.

Gdzie i kiedy : Spotykamy się 19.09.2009 r. (sobota)o godzinie 10.00 na parkingu przy Ul. Garnizonowej – parking Przy Kościele Parafii

Urząd Miejski w Dobrym Mieście
zaprasza na:

SOBOTĘ Z NORDIC WALKING

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Dobre Miasto na spotkanie z Nordic Walking – czyli na marsz z kijkami.

Gdzie i kiedy : Spotykamy się 12.09.2009 r. (sobota) o godzinie 10.00 na parkingu przy Ul. Garnizonowej

24.07.2009 r.
godz. 22.00

Spektakl Miracula Sancti Nicolai – Cuda Świętego Mikołaja.
Według rękopisu z opactwa St. Benoit –sur -Loire we Fleury, XII w.

Przedstawi
Schola Teatru Węgajty

DRAMAT LITURGICZNY  W 3 LOKALIZACJACH DOBREGO MIASTA:
-Wnętrza

Promocyjne ramki Jak informuje oficjalna strona Dobrego Miasta – www.dobremiasto.com.pl – w Urzędzie Miejskim można odbierać ramki na samochodowe tablice rejestracyjne. Ciekawe jest, że ramki posiadają specjalnie zaprojektowaną listwę promocyjną. Widnieje na niej napis „DOBRE MIASTO… MOJE MIASTO WWW.DOBREMIASTO.COM.PL”. Na listwie nadrukowany jest także herb Dobrego Miasta. Ramki rozdawane są za darmo. Można je odbierać w punkcie interesanta.

Pomysł wydaje się

Inauguracja odrestaurowanych organówInauguracja odrestaurowanych organów dobromiejskiej Bazyliki
Msza św. w intencji darczyńców

Koncert organowy w wykonaniu Johna Pryera
(Oratory Church w Birmingham, Alexandra Palast w Londynie)
z udziałem Matthew Johnsona i Jonathana Bowdena

W programie:

Toccata i Fuga d-moll (J.S. Bach)
Ave Maria (F. Schubert)
Pejzaż organowy Prus Wschodnich: Fantazja Polska (F. Nowowiejski), Arioso
(C.W. Podbielski),

Motocykliści w natarciu...Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motocykli na piknik miejsko-parafialny, który odbędzie się 20.06.2009r. na boisku szkolnym przed basenem „NA FALI”. Gościnnie wystąpi profesjonalna grupa „WheelieHolix”, która pokaże co tak naprawdę można zrobić z motorem.

Jeżeli masz motor, chcesz zaprezentować mieszkańcom swoje umiejętności, opowiedzieć o swojej pasji– ZAPRASZAMY na piknik. Udział w imprezie zapowiedziało już kilku Dobromieszczan…<br

Majówka w Dobrym MieścieXII Krajowa Wystawa Psów Rasowych
Dobre Miasto 2009

1 maja godz. 10.00 – 16.00
miejsce: Stadion Miejski, ul. Olsztyńska
wstęp: 5zł

POTYCZKI ROCKOWE
godz. 20.00 – 24.00
PARK PRZYJACIÓŁ KULTURY
Dobre Miasto, ul. Zwycięstwa

ZESPÓŁ NOC – THERMATE

ORGANIZATOR:
Centrum Kultury w Dobrym Mieście

GALERIA SZTUKI BASZTA BOCIANIA
Zaprasza na wernisaż

100 000 klientów skorzystało z usług  Dnia 12.12.2008r., po 244 dniach od otwarcia Pływalni powitaliśmy 100-tysięcznego klienta. Został nim mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego – Pan Atur.

Zaskoczonemu Panu wręczono okolicznościowe pamiątki wraz z jubileuszowym karnetem na 200zł uprawniającego do korzystania z atrakcji naszego Basenu.

Źródło: dobremiasto.com.pl

Projekt europejskiej drogi rowerowej na Warmii i Mazurach - Wyraź swoją opinię!  W ramach realizacji Działania V.2 PO RPW „Trasy Rowerowe” planowane jest stworzenie trasy o długości około 2000 kilometrów biegnącej przez Warmię i Mazury aż do Podkarpacia, jako część integralnej sieci europejskich dróg rowerowych. Budżet projektu to 50 000 000 euro.! Na stronie Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście zamieszczone zostały ciekawe informacje na temat planowanego przebiegu trasy, który jest delikatnie mówiąc „dziwny”. Na stronie dobremiasto.com.pl 

DZIŚ KONSULTACJE W SPRAWIE OBWODNICY!21 listopada 2008 (piątek) o godz. 17.00 w sali Kina Przyjaźń przy ul. Olsztyńskiej 2 w Dobrym Mieście, odbędą się konsultacje społeczne budowy obwodnicy Dobrego Miasta

Jest to dobra okazja by zobaczyć wyremontowane kino.

Źródło: dobremiasto.com.pl

W wakacje taniej     Od 1 lipca do 31 sierpnia nowe, niższe ceny bilety wstępu na basen „Na Fali” w Dobrym Mieście.


Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00

weekendy i święta w godz. 8.00-14.00


cena biletu wynosić będzie 5zł/godzinę.


Szczególy na www.basen.dobremiasto.com.pl i pod numerem telefonu (089) 61-51-303

Źródło: własne

Otwarcie pływalni juz w kwietniu8 marca zostaną zakończone wszystkie roboty budowlane w związku z realizacją projektu pod nazwą: Budowa krytej pływalni w Dobrym Mieście oraz rozpoczną się czynności odbiorowe obiektu. Po dokonaniu odbioru technicznego zostaną podjęte działania administracyjne zmierzające do przekazania pływalni do użytkowania.

Otwarcie pływalni przewiduje się w drugiej połowie kwietnia.

Źródło:

Zachęcamy do wyrażnia swojego zdania na temat oferty krytej pływalni w Dobrym Mieście. Mieszkańcy naszego miasta moga to uczynic za pomoca ankiety, która jest dostępna na stronie Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście www.dobremiasto.com.pl

Źródło: dobremiasto.com.pl

Uruchomiono PIAP-yDnia 17.04.2007 r. w ramach projektu pn. „Kultura Informacja Sukces- Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim” realizowanym przy udziale ZPORR, w Gminie Dobre Miasto zostało uruchomionych 9 PIAP (Publicznych Punktów Dostępu do Internetu), zlokalizowanych w następujących miejscach:

1. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrym Mieście, ul.Górna 1.
2. Centrum Kultury w Dobrym Mieście, ul. Grudziądzka 9B.
3. Urząd Miejski w Dobrym

 Warmia oczami Andrzeja Waszczuka6 marca br. w partnerskim mieście Radzionków, nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy Warmia oczami Andrzeja Waszczuka – mieszkańca Dobrego Miasta.

Andrzej Waszczuk jest mieszkańcem Dobrego Miasta. Woli kiedy zwraca się do niego per „szczurek”.
Zajmuje się głównie fotografią, z tym że czarnobiałą zajmuje się od dziecka, a kolorową od kilku lat. Jego drugą pasją jest malarstwo olejne. W „Mozaice” wystawił jednak tylko zdjęcia. Wszystkie kolorowe,

Ekspertyza a zalew... Od kilku dni, na stronie oficjalnego serwisu Dobrego Miasta, można zapoznać się z ekseprtyzą dotyczącą stworzenia zalewu w naszym mieście. Tych, którzy nie mają zainstalowanego programu „Acrobat Reader”, zapraszamy do odwiedzenia naszego forum :http://forum.dobremiasto.org/viewtopic.php?p=13908#13908

Źródło: http://www.dobremiasto.com.pl/