Gazeta Olsztyńska | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Pływalnia, jakiej Olsztyn może pozazdrościćJuż od 19 kwietnia miłośnicy pływania będą mogli korzystać z nowego basenu w Dobrym Mieście. Właśnie dobiegła końca największa od kilkunastu lat inwestycja. Budowa kosztowała siedemnaście milionów złotych.

Basen o długości 25 metrów, jacuzzi, sauny, gabinety masażu. Taki obiekt powstał w Dobrym Mieście. Od przyszłej soboty mieszkańcy Dobrego Miasta będą mogli z nowego kompleksu rekreacyjnego. Zapewne obiekt będą odwiedzać także

Ogłosili strajk, ale i tak nie mają nic do robotyNa bramie zakładu stolarskiego w Dobrym Mieście pojawiły się w poniedziałek flagi, a załoga ogłosiła strajk. Ale i tak nie mieli nic do roboty, bo szefostwo zniknęło i majster wstrzymał produkcję. Stu pięćdziesięciu pracowników zakładu od stycznia czeka na wypłatę. – Nie mamy pieniędzy na rachunki, nie będzie za co świąt wyprawić – pomstują.

Pod bramą dobromiejskiej firmy, która produkuje drewniane domki letniskowe, budki i sauny, zastaliśmy kilkudziesięciu

Tuż pod oknami mają kilkunastometrową wyrwęZaczęło się od niewielkiej szczeliny na polnej drodze w Smolajnach koło Dobrego Miasta. Po kilku dniach ta niewielka szczelina pochłonęła drogę, a dwie rodziny – mieszkające w pobliżu ogromnego osuwiska – codziennie drżą o swoje domy.

Gdy na polnej drodze w Smolajnach pojawiła się mała szczelina, nikt nie przypuszczał, że za kilka dni wszystko będzie wyglądało niczym sceny z filmu Alfreda Hitchocka. W krótkim czasie z niewielkiej rozpadliny powstała wyrwa

Młodzi stworzą muzea na wsiachPrzeprowadzanie wywiadów ze starszymi mieszkańcami podełckich wsi oraz odkrywanie zapomnianych przedmiotów i dokumentów, ukrytych w wiejskich gospodarstwach – to zadania wolontariuszy, którzy zgłoszą się do nowego projektu Tratwy. Dzięki nim zapomniana historia Mazur ujrzy światło dzienne.

Starsi ludzie często zapominają o tym, czego doświadczyli przed laty – tłumaczy Ryszard Michalski, prezes olsztyńskiego stowarzyszenia Tratwa. – A młodzi coraz rzadziej chcą

Pościg za pijanym kierowcąPolicjanci z Dobrego Miasta po krótkim pościgu zatrzymali pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

W poniedziałek Oficer Dyżurny z Dobrego Miasta otrzymał zgłoszenie, że jadący na trasie Olsztyn – Dobre Miasto kierowca samochodu marki Seat jest prawdopodobnie pijany. Policjanci rozpoczęli obserwację samochodu. Kierujący Seatem jechał slalomem i nie używał kierunkowskazów podczas skręcania. Policjanci zdecydowali go zatrzymać. Jednak

Napad na bank w Dobrym Mieście

Policjanci wyjaśniają okoliczności napadu na bank, do którego doszło przed południem w Dobrym Mieście. Zamaskowany sprawca ukradł z kasy pieniądze. Pracownicy banku ustalają wartość strat.

W czwartek po godzinie 11.20 oficer dyżurny Komisariatu w Dobrym Mieście został zaalarmowany, że w banku przy ulicy Wojska Polskiego był napad. Na miejsce wysłano policyjne patrole, grupę dochodzeniowo – śledczą, technika kryminalistycznego,

Uciekli z miejsca wypadkuUciekli z miejsca wypadku. Zostawili ranne koleżanki

Gdyby nie ludzie, którzy akurat przejeżdżali w Gradkach obok rozbitego o drzewo Forda Escorta, nie wiadomo, co by się stało z dwiema ciężko rannymi dziewczynami. Kierowca i pasażer, obaj pijani, uciekli z miejsca wypadku, zostawiając koleżanki na pastwę losu.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 7 rano na trasie z Dobrego Miasta do Tuławek w okolicach miejscowości Gradki. – Kierowca Forda

Przenoszą komisariat i rozbudują monitoringBędzie bezpieczniej i reprezentacyjnie w Dobrym Mieście. Policjanci przenoszą się z komisariatu przy ul. Warszawskiej, a władze miasta myślą o rozbudowie monitoringu. Cel? Zwiększenie bezpieczeństwa.

W tej chwili posterunek przy ul. Warszawskiej nie budzi respektu, a raczej straszy swoim wyglądem. Już wkrótce ma się to zmienić i policjanci zostaną przeniesieni do budynku po byłej Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. 1 Sierpnia. Do nowej siedziby policjanci przeprowadzą

Nowy przewodniczący zarządu osiedla ŚródmieścieZagospodarowanie terenu wokół bloków przy ul. Orła Białego, dokończenie placu zabaw przy Bocianiej Baszcie, skłonienie władz miasta do remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Warszawskiej – to najpilniejsze sprawy, które chce załatwić Tomasz Gajowniczek, nowy przewodniczący zarządu osiedla Śródmieście.

– Wiem, że ludzie nie wierzą w zarząd osiedla, ale postaram się to zmienić – mówi Tomasz Gajowniczek. – Mamy dopiero dwa tygodnie od wyborów, a wysłaliśmy

Dobre Miasto- Biskupiec: Chcą politykować, więc będą obradowaćMłodzieżowe rady miejskie to nie nowość, ale taki odpowiednik powiatowy, to rzadkość. – To precedens w skali ogólnopolskiej – oceniali inicjatorzy powołania Powiatowego Forum Młodych.

Dyskusja przedstawicieli gmin, szkół i radnych powiatowych momentami była dość burzliwa. Burzliwa, ale konstruktywna, bo jest już zespół roboczy, który do końca czerwca opracuje wstępny projekt powołania Forum najpóźniej na początku przyszłego roku szkolnego. Spotkanie

Wymuszali haracz grożąc pobiciem  Dwa miesiące w ogromnym stresie przeżył dwunastolatek z Dobrego Miasta. Żeby uniknąć bicia, którym straszyli go dwaj chlopcy, kupował bezpieczeństwo podbieranymi rodzicom pieniędzmi.

Dwóch braci, uczniów dobromiejskiego gimnazjum przez dwa miesiące terroryzowało Adama. Na tyle skutecznie, że ten obawiając się o swoje zdrowie podkradał rodzicom pieniądze. Bracia wymusili w ten sposób 1,5 tys. zł. Obu mlodych szantażystów zatrzymali w piątek policjanci.<br

Nowy partner z UkrainyDobre Miasto ma nowego partnera za granicą. W środę radni podjęli uchwałę o zawarciu umowy o współpracy z Kostopolem na Ukrainie. W imieniu władz tego miasta podpisał ją następnie mer Jewgienij Demisiuk, ze strony dobromiejskiej burmistrz Stanisław Trzaskowski.

Kostopol to miejscowość w obwodzie równieńskim licząca 29 tys. mieszkańców. Umowa, podpisana z inicjatywy dobromiejskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, przewiduje między innymi wymianę doświadczeń

Glotowo: Jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii?Pijemy przegotowaną deszczówkę i wodę ze stawu – Iwona Olszewska z kolonii wsi Glotowo pokazuje szklankę wypełnioną żółtą cieczą. – Burmistrz Dobrego Miasta, prawie dwa lata temu obiecał, że w 2007 roku doprowadzi do naszych gospodarstw bieżącą wodę. Na obietnicach się skończyło.

Jan Selmanowicz z kolonii wsi Glotowo to wyjątkowo zaradny gospodarz. Studnia przy jego domu przez prawie połowę roku jest sucha, dlatego zbudował urządzenie do zbierania deszczówki.

Zdobądź pieniądze na budowę placu zabawDołącz do nas – to nazwa konkursu, dzięki któremu zarządy osiedli i rady sołeckie będą mogły zdobyć pieniądze na budowę placów zabaw, kwietników, boisk, osiedlowych wiat… – Ten konkurs ma zaangażować mieszkańców do poprawiania estetyki przestrzeni publicznej – precyzyjnie informuje Zenon Połocki, sekretarz urzędu miasta.

Konkurs podzielono na dwa etapy. Na początek zostaną ocenione projekty dotyczące działań, które mają na celu poprawę estetyki

Więcej patroli podczas długiego weekenduOd piątku policjanci z naszego regionu prowadzą akcję „Bezpieczny weekend”. Na główne drogi – 7, 16 i 51 – wyjedzie więcej radiowozów niż zazwyczaj.

Batem na tych, którzy zanadto się spieszą, mają być fotoradary i samochody z wideorejestratorami. – Oczywiście będziemy też prowadzić pomiar prędkości przy użyciu tradycyjnych ręcznych radarów – mówi Marek Parniewicz, zastępca naczelnika olsztyńskiej drogówki. – Dużą uwagę będziemy też przywiązywać

Dobre Miasto: Ruszyła budowa basenW piątek trzynastego ruszyła budowa krytej pływalni w Dobrym Mieście. – Mamy nadzieję, że ta pechowa data nie wpłynie na przebieg prac – śmieje się Magdalena Iwanek z Urzędu Miasta. – Zakończenie budowy wypada na 8 kwietnia, czyli Dzień Kobiet. To pewnie zrównoważy pechową trzynastkę.

– To będzie największa atrakcja turystyczna miasta. Ściągnie do nas ludzi z całego regionu – mówi mężczyzna, którego spotkaliśmy przy ul. Warszawskiej w Dobrym Mieście.

Żyje w barakowozieBył czerwiec, kilkanaście lat temu. Założyłem koszulę, wsadziłem w kieszeń dowód osobisty i wyszedłem z domu za przygodą – opowiada Aleksander Buciuta, który od piętnastu lat mieszka w barakowozie ustawionym kilka kilometrów od wsi Podleśna w gminie Dobre Miasto. Nie ma tam prądu, bieżącej wody, ogrzewania. – Nie układało mi się z kobietą. A nie lubię pożegnań. Z czystym sumieniem wyszedłem, bo nie mieliśmy dzieci, nie byliśmy małżeństwem. A mnie ciągnęło w świat.

Nie chcą mówić, bo boją się o pracęLudzie psioczą na firmę po pracy, czasem ostrożnie zapytają szefową o zaległą wypłatę i to wszystko. Boją się o pracę – mówi pracowniczka dobromiejskiej firmy zajmującej się produkcją drewnianych domków, wyposażenia ogrodów i placów zabaw. – Ale trzeba coś zrobić, bo to nie praca, tylko upodlenie człowieka.

Sklep spożywczy w centrum Dobrego Miasta. Między regałami mamy spotykać się z pracownicą dobromiejskiej firmy zajmującej się produkcją drewnianych

Co trapi mieszkańców?Sprawy spadkowe, problemy z pracodawcami, prośby o napisanie pozwu sądowego, pytania dotyczące emerytur, a nawet kłótnie z sąsiadami – z takimi problemami przychodzą do studenckiego punktu porad prawnych mieszkańcy Dobrego Miasta.

– Od pierwszego dyżuru zostajemy dłużej, niż zakładaliśmy. Ale chcemy każdemu poświęcić tyle uwagi, żeby dobrze poznać jego sprawę i sensownie mu pomóc – mówi Marcin Burza z bezpłatnego punktu porad prawnych w Dobrym Mieście.

Bity, terroryzowany i okradany nastolatek z Dobrego Miasta bał się iść na policję. Zaczął zeznawać dopiero po tym, jak policjanci zatrzymali bandytów. Wszyscy już siedzą.

Trzech dorosłych bandytów na ofiarę wytypowało 17-latka. Pierwszy raz napadli na niego w lipcu. Strasząc pobiciem, zmusili, żeby im oddał sto złotych. Okradziony, przerażony i zastraszony przez bandytów chłopiec nie poszedł na policję. Napastnicy działali dalej. Kilka dni po pierwszym