Słowiańscy południowi bracia nadciągają – DUBIOZA KOLEKTIV!

Ktoś kiedyś powiedział nam, że muzyka jest obrazem bicia serca artysty, który ją tworzy. Podobno, poprzez ten rytm, można przekazać drugiemu człowiekowi słowa i swoje myśli nie używając ust czy też posługując się innym językiem. Każdy zrozumie. Długo nie wierzyliśmy… do czasu gdy dotarła do nas nuta zespołu Dubioza Kolektiv! Bośniacka grupa nadająca prosto z Sarajewa miesza w sobie gorące reggae, mokry i tłusty dub z pieszczącym zmysły rockiem. Zespół powstał w 2003 roku – od tamtej pory swoją muzyką zaraził całe Bałkany, znaczną część Europy wschodniej i zachodniej.

Dziś mamy przyjemność poinformować Was, że zespół Dubioza Kolektiv zagra po raz drugi w Polsce! Gdzie? Ano w Dobrym Mieście podczas festiwalu Dobremiastock! 15 lipca będzie bardzo gorącym dniem!

Grupa powstała w 2003, a założyli ją: Alan Hajduk, Adisa Zvekić, Almir Hasanbegović i Adis Zvekić z Zenicy oraz Brano Jakubović i Vedran Mujagić z Sarajewa.

W kwietniu 2004 roku stworzyli swój pierwszy studyjny album o nazwie Dubioza Kolektiv. W grudniu tego samego roku we współpracy z Benjaminem Zephaniahem i Mushem Khanem z pakistańsko-angielskiej grupy Fun-da-mental ukazał się EP Open Wide a w czerwcu 2006 roku album Dubnamite. Na swoim przedostatnim albumie Firma Ilegal można zauważyć drobną zmianę stylu w porównaniu do wcześniejszych albumów, wszystkie utwory są śpiewane w języku bośniackim (do tej pory były śpiewane tylko w języku angielskim). Ostatni album 5 do 12 został opublikowany na stronie zespołu i jest darmowy.  1. Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Zrób to pierwszy!0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!