Ruszkul niepewny... Amica testuje piłkarza Orląt Reszel

Kolejny piłkarz z Warmii i Mazur został zaproszony na testy do jednego z klubów piłkarskiej ekstraklasy – Piotr , napastnik Orląt Reszel, będzie do czwartku przebywał na testach w Amice Wronki

Zawodnik z Reszla jest uważany za jednego z najlepszych napastników w regionie Warmii i Mazur. W ubiegłym sezonie z dorobkiem 26 bramek został królem strzelców w czwartej lidze. Obecnie, po rundzie jesiennej wojewódzkich rozgrywek, ma na koncie 12 trafień.

To nie jest pierwszy sprawdzian umiejętności tego piłkarza w pierwszej lidze. Przed rozpoczęciem tego sezonu 20-letni zawodnik przebywał na testach w Arce Gdynia, jednak działacze gdyńskiego zespołu poszukiwali wówczas bardziej doświadczonych zawodników i dlatego pozostał w Reszlu.

– Piotrkiem zainteresowali się trenerzy z kraju już kilka lat temu, kiedy nasz zespół zagrał w finale turnieju Piłkarska Kadra Czeka – mówi Jarosław Pieniak, prezes Orląt. – Pokazał się z dobrej strony także w turnieju UEFA Regions Cup rozgrywanych pod koniec lipca w Kętrzynie, Reszlu i Korszach, gdzie reprezentacja Warmii i Mazur zajęła drugie miejsce.

Władze Orląt z pewnością liczą na transfer – kasa klubu od pewnego czasu świeci pustkami. Nic więc dziwnego, że dla klubu, który przez długi czas występował w trzeciej lidze, ważne są każde pieniądze. Obecnie drużyna z 18 punktami zajmuje 15. miejsce w IV lidze i broni się przed spadkiem do ligi okręgowej.

– Piotrka Ruszkula i tak nie utrzymamy w Reszlu – kontynuuje Jarosław Pieniak. – Szkoda, żeby się tu zmarnował, dlatego liczymy na to, że od rundy wiosennej grał będzie w Amice Wronki lub w innym zespole, lepszym od naszego.

Najskuteczniejszego napastnika Orląt do zespołu seniorów wprowadzał Roman Uglarenko. – Potrafi z niemal każdej sytuacji znaleźć drogę do bramki – mówi szkoleniowiec Orląt. – Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Musi jednak popracować nad wytrzymałością, a także nad grą głową – mimo że ma doskonałe warunki fizyczne, nie potrafi ich do końca wykorzystywać.

Jeśli transfer nie dojdzie do skutku, Piotr Ruszkul prawdopodobnie trafi do Dobre Miasto, obecnego wicelidera IV ligi warmińsko-mazurskiej.

źródło: gazeta.pl  1. Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Zrób to pierwszy!0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!