Dwa nowe Orliki w powiecie
Nawet siarczysty mróz nie przeszkodził w otwarciu Orlika w Jonkowie. 15_ stycznia (piątek) starosta olsztyński wziął udział w otwarciu kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Jonkowie. Kolejny Orlik w powiecie zostanie otwarty 19 stycznia w Dobrym Mieście.

Orlik w Jonkowie to dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, z szatniami i pomieszczeniem socjalnym. Wszystko ogrodzone i oświetlone. Na boisko z prawdziwego zdarzenia dzieci czekały już od dawna, dlatego ani śnieg, ani mróz nie przeszkodziły w rozegraniu inauguracyjnego meczu SP Jonkowo kontra SP Wrzesina. Starosta Olsztyński wręczył dzieciom komplet piłek, a przy okazji życzył wielkich sukcesów sportowych, na miarę Sylwestra Czereszewskiego. Piłkarz ten swoją karierę rozpoczynał w drużynie „Korony Klewki”, by ostatecznie zagrać w drużynie reprezentacji Polski. Orlik w Jonkowie kosztował 1,3 mln zł z czego 333 tys. zł pochodziło z budżetu państwa, 100 tys. zł z kasy województwa warmińsko-mazurskiego, 367 tys. zł z budżetu gminy Jonkowo i 500 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Oś 3 „Odnowa wsi”. Po południu boisko będzie czynne nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców Jonkowa.
To nie jedyny Orlik, który powstał w ostatnim czasie w powiecie. Otwarcie kolejnego kompleksu sportowego odbędzie się już 19 stycznia (wtorek) o godz. 14 w Dobrym Mieście, przy ul. Garnizonowej 20 (naprzeciwko pływalni krytej „Na Fali”). Koszt inwestycji w Dobrym Mieście to ponad 1,1 mln zł (dofinansowanie z budżetu państwa i samorządu województwa to 666 tys. zł).

Źródło: Starostwo Powiatowe 1. MavericK (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 21.01.2010 O godzinie: 1 : 10

  sądzę, że opłat być nie powinno. Info z dobremiasto.com.pl: Pod numerem
  telefonu: 791-514-352 można uzgadniać z animatorem sportu godziny, w których
  chce się korzystać z obiektów.

 2. stas (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 20.01.2010 O godzinie: 22 : 18

  Zna ktos szczegoly jak mozna korzystac z orlika? Jakie sa ceny w jak mozna
  rezerwowac?


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!