Dobre Miasto – Podleśna, szykuje się remont drogi.

Jest duża szansa, że remont drogi Dobre MiastoPodleśna zostanie dofinansowany z budżetu państwa.Wniosek o dofinansowanie przebudowy 4 kilometrów tej drogi złożyło starostwo powiatowe w Olsztynie. Komisja przy wojewodzie Marianie Podziewskim pozytywnie oceniła wniosek. Teraz musi to jeszcze zatwierdzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. jeżeli tak się stanie, to budowa drogi ruszy na wiosnę 2011.

Koszt wyremontowania odcinka o długości 4 km ma kosztować 3,4 mln zł. Pieniądze na inwestycje mają pochodzić z budżetu państwa i od gminy Dobre Miasto.

Rok 2011 ma być ostatnim, w którym realizowany będzie Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Samorządowcy wszystkich szczebli żałują, że program realizacji popularnych „schetynówek” przejdzie w przyszłym roku do historii.
– Szkoda, bo to był pierwszy program, w którym państwo wspierało w znaczny sposób samorządy w inwestycjach drogowych – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
W 2010 roku powiatowi udało się przebudować łącznie 6,5 km dróg za kwotę około 4,8 mln zł. Plany na 2011 rok są jeszcze ambitniejsze. Powiatowa Służba Drogowa złożyła do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie cztery wnioski na realizację czterech inwestycji drogowych w gminach: Jonkowo, Purda, Biskupiec i Dobre Miasto.

źródło: http://dobremiasto.wm.pl/24405,Droga-Dobre-Miasto-Podlesna-na-dobrej-drodze.html 1. mieszkaniec (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 22.03.2011 O godzinie: 11 : 57

  Już wiem dlaczego jej nie łatają, chociaż pogoda ładna. Czekają na remont. A do tego czasu można będzie pourywać koła.

 2. Mieszkaniec Tuławek (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 5.01.2011 O godzinie: 13 : 16

  Nawet małpę można nauczyć sztuczek, ale nie drogowców. Odcinek Jesionowo-Podleśna- co roku to samo, zaspy na metr. To samo odcinek Tuławki – Gradki. Po jaką cholerę płacimy podatki??

 3. Użytkownik tej "drogi" (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 23.11.2010 O godzinie: 13 : 15

  Słyszałem, że chodzi o odcinek Dobre Miasto – Podleśna, a co z odcinkiem Jesionowo – Podleśna, który jest najgorszy ? Pewnie chodzi o to, że w Podleśnej mieszkają drogowcy.
  Idzie zima i będą zaspy. Odcinek Jesionowo – Podleśna zawsze jest zawiany, czy nasi Panowie drogowcy mają kilkadziesiąt metrów siatki przeciwśnieżnej, by postawić zapory w najgorszych miejscach?
  Polecam ten szlak ( drogą tego nazwać nie można) uwadze wszystkich decydentów.
  Pozdrawiam – Zaj.

 4. alibaba (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 16.11.2010 O godzinie: 18 : 21

  Śmiech na sali

 5. MIESZAKNIEC (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 6.11.2010 O godzinie: 10 : 43

  REMONT DROGI 4 KM………..
  CO TO JEST?
  JAK BY KTOS CODZIENNIE JEŹDZIŁ TĄ DROGĄ TO BY ZOBACZYŁ CZY TA DROGA JEST DOBRA ,ŻE TYLKO 4 KM DROGI ROBIĄ.


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!