Ciężki orzech do zgryzienia przed drużyną DKS.

W najbliższą sobotę zawodników z Dobrego Miasta czeka kolejny ligowy mecz. Zespół Rafała Szweda zmierzy się z wiceliderem naszej grupy, Mamrami Giżycko.  Początek spotkania o godzinie 16.00.

Jesienią DKS Dobre Miasto przegrał w Giżycku 0:2. Był to na pewno najsłabszy mecz naszej ekipy w tym sezonie. Od tamtej pory piłkarze z Dobrego Miasta nie przegrali jednak żadnego spotkania, tylko trzykrotnie dzieląc się punktami z rywalami. Jeżeli mowa o ciekawostkach, to warto dodać, że Mamry w całym sezonie nie przegrały żadnego meczu na wyjeździe, a tylko dwa zremisowały.

Jeśli przyjrzeć się dokładniej wiosennym poczynaniom zespołu z Giżycka, wygląda to znakomicie. Mamry wygrały w rundzie rewanżowej wszystkie spotkania, ogrywając kolejno: Warmię Olsztyn, Victorię Bartoszyce, MKS Jeziorany, Omulew Wielbrk, Orlęta Reszel i Łynę Sępopol. W poprzedniej kolejce piłkarze z Giżycka pokonali 1:0 przedostatnią drużynę ligi okręgowej – Jurand Barciany. Jedyną bramkę meczu zdobył w 73. minucie Dawid Hamernik. Generalnie to był dla nas ciężki mecz, ale z drugiej strony, to my słabo zagraliśmy – podsumował ubiegło tygodniowe spotkanie kierownik klubu z Giżycka.

Nie gorzej o sobie może powiedzieć POL-MOT Warfama DKS. W rundzie wiosennej piłkarze z Dobrego Miasta odnieśli sześć zwycięstw, remisując tylko raz ). W ostatnim meczu ligowym pokonaliśmy Granicę Bezledy 3:1. Do przerwy nasza gra była zadowalająca, strzeliliśmy trzy bramki, które dały nam ważne 3 punkty . Słabiej wyglądały poczynania DKS-u w drugiej części meczu, co trafnie podsumował trener zespołu, Rafał Szwed: – W drugiej połowie moi zawodnicy byli już chyba przy najbliższym meczu z Mamrami.
Mamry Giżycko zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli, mając na koncie 54 punktów. W 22. meczach piłkarze z Giżycka strzelili 57 bramek, tracąc 25. Nasz zespół plasuje się tuż za nimi, tracąc do sobotnich gości dwa oczka. DKS może się pochwalić najlepszym bilansem bramkowym w całej grupie: zawodnicy z Dobrego Miasta 63 razy trafiali do siatki rywali, a stracili zaledwie 18 bramek.

Zaglądając na nasze podwórko… trener Rafał Szwed, po raz pierwszy w tej rundzie, będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. W sobotę czeka nas więc dobry mecz, który trzeba wygrać, aby realnie myśleć o powrocie do IV ligi. Nasi zawodnicy muszą dać z siebie wszystko, by zdobyć w tym meczu bardzo ważne 3 punkty.
Zatem serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców obu klubów na to fascynujące widowisko, już w sobotę o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Dobrym Mieście!