Stanisław Trzaskowski | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Otwarcie Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP  w  Dobrym Mieście

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy wraz z władzami samorządowymi Dobrego Miasta  11 marca  otworzyła oficjalnie  trzeci już na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP.

Nowoczesne metody zarządzania w Urzędzie Miasta

W 2009 roku do Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście wpłynęła propozycja z firmy Trianon sp. z o. o. z Ostródy wspólnej realizacji projektu „Po pierwsze jakość – wdrażanie nowoczesnych metod zarządzania w urzędach administracji samorządowej”.

Decyzją Burmistrza Urząd Miejski dnia 31 marca 2009 r. zadeklarował przystąpienie do realizacji projektu jako jeden z partnerów.
W sierpniu 2009 r. podpisano umowę na realizację projektu.

Kandydaci w wyborach samorządowych 2010

Wybory Burmistrza

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd
L.p. Nazwisko i Imię Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie
1 Kowalski Jarosław 47 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNI DOBRE MIASTO Dobre Miasto, nie należy do partii politycznej
2 Trzaskowski Stanisław Grzegorz 60 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI PONAD PODZIAŁAMI Dobre Miasto, nie należy do partii politycznej


Dwie nowe galerie

Zapraszamy do naszej dobromiejskiej galerii.  Prezentujemy tam zdjęcia z dożynek gminnych w Cerkiewniku oraz Święta Chleba  2010.

Dożynki gminne w Cerkiewniku

W powiecie olsztyńskim, jak w całym regionie, trwają uroczystości dożynkowe.

12 lutego 2010r. (piątek) o godz. 1100 w budynku Kina „Przyjaźń” przy ul. Olsztyńskiej 2 w Dobrym Mieście odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców na temat możliwości pozyskiwania dofinansowania z funduszy unijnych na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej.

Spotkanie poprowadzi Pani Mariola Stefaniak – pracownik Warmińsko – Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w

Samorządowcy chcą lobbować za remontem drogi 51 Jest już stowarzyszenie „Szesnastka”, które zabiega o jak najszybszy remont krajowej „szesnastki”, a będzie też stowarzyszenie drogi nr 51. Samorządowcy z gmin i powiatów położonych wzdłuż tej trasy chcą powołać stowarzyszenie, które pilnowałoby modernizacji drogi 51.

W ubiegłym tygodniu samorządowcy zawarli porozumienie w sprawie opracowania dokumentacji technicznej przebudowy odcinka drogi 51 od Spręcowa do skrzyżowania ulicy Sybiraków i al. Wojska Polskiego

Gmina, która nie boi się wydawać unijnych pieniędzyNie trzeba się bać funduszy unijnych – do takiego wniosku doszły władze Dobrego Miasta. Za dotychczasowe inwestycje dostają ostatnio wyróżnienia w województwie i kraju. Ale teraz czas na nowe prace. Tym razem będzie to remont drogi do Kabikiejm Dolnych i budowa ulic na osiedlu Przysiółek.

Gmina Dobre Miasto ostatnio zbiera laury za wykorzystanie funduszy unijnych. W ubiegłym tygodniu Stanisław Trzaskowski, burmistrz Dobrego Miasta był gościem marszałka. Obok

Tak zarabiają w regionie9700 złotych brutto – tyle po podwyżce przegłosowanej przez radnych będzie zarabiała od października Elżbieta Samorajczyk, burmistrz 10-tysięcznego Biskupca. To więcej niż zarabia wojewoda czy prezydent Olsztyna.

Tak zarabiają w regionie

11,3 tys. zł – Jacek Szydło, wójt gminy Dywity
11,3 tys. zł – Jolanta Piotrowska, burmistrz Giżycka
10,6 tys. zł – Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa
10,9 tys. zł – Krzysztof Hećman,

Inwalidka półtora roku czeka na obiecane mieszkanieKatarzyna Przygoda z Dobrego Miasta ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności. Od kilku lat mieszka na stancji z mężem i dwojgiem dzieci: dziewięcioletnią córką i sześcioletnim niepełnosprawnym synem.

– Szkoda mi syna, bo ciągle się gdzieś przeprowadzamy, a on jest alergikiem i astmatykiem – opowiada pani Kasia. – Zanim przyzwyczai się do nowego klimatu, my znowu zmieniamy stancję. I tak jest w kółko.

Pani Katarzyna z powodu problemów

Burmistrz wskoczył do wody w garniturzeStanisław Trzaskowski, burmistrz Dobrego Miasta, postanowił urozmaicić uroczystość związaną z otwarciem basenu. Ku uciesze zgromadzonych gości, wskoczył do basenu. Tak jak stał, w garniturze. Nawet nie zdjął marynarki.

– Słyszałem, że taka jest tradycja. I że każdy tak robi – mówi burmistrz Trzaskowski. – Więc nie miałem wyjścia. Nie chciałem się wyłamywać.

Stanisław Trzaskowski dodał tylko, że trudno pływać w ubraniu, bo od razu

Pływalnia, jakiej Olsztyn może pozazdrościćJuż od 19 kwietnia miłośnicy pływania będą mogli korzystać z nowego basenu w Dobrym Mieście. Właśnie dobiegła końca największa od kilkunastu lat inwestycja. Budowa kosztowała siedemnaście milionów złotych.

Basen o długości 25 metrów, jacuzzi, sauny, gabinety masażu. Taki obiekt powstał w Dobrym Mieście. Od przyszłej soboty mieszkańcy Dobrego Miasta będą mogli z nowego kompleksu rekreacyjnego. Zapewne obiekt będą odwiedzać także

Ogłosili strajk, ale i tak nie mają nic do robotyNa bramie zakładu stolarskiego w Dobrym Mieście pojawiły się w poniedziałek flagi, a załoga ogłosiła strajk. Ale i tak nie mieli nic do roboty, bo szefostwo zniknęło i majster wstrzymał produkcję. Stu pięćdziesięciu pracowników zakładu od stycznia czeka na wypłatę. – Nie mamy pieniędzy na rachunki, nie będzie za co świąt wyprawić – pomstują.

Pod bramą dobromiejskiej firmy, która produkuje drewniane domki letniskowe, budki i sauny, zastaliśmy kilkudziesięciu

Pracownika trzeba szukać ze świecą  Przedsiębiorcy z Dobrego Miasta, podobnie jak ich koledzy z Olsztyna, mają problem ze skompletowaniem załogi. – Od miesięcy szukam piekarza i cukiernika. W urzędzie zarejestrowanych jest kilkunastu fachowców, ale pracować nie chcą – mówi Alicja Siteń, właścicielka piekarni.

– Wielu właścicieli firm skarży się na problemy ze znalezieniem pracowników – mówi Stanisław Trzaskowski, burmistrz Dobrego Miasta. – Takiej sytuacji w gminie jeszcze nie było. Tylko się

Artyści na emigracji w Dobrym MieściePo raz pierwszy w dwunastoletniej historii wystawa organizowana przez stowarzyszenie Ręką Dzieło nie odbędzie się w Jonkowie. Zadowoleni są wszyscy: wójt Jonkowa liczy, że przeprowadzka podniesie poziom imprezy, burmistrz Dobrego Miasta zyskał zimową atrakcję, a ludzie z Ręką Dzieło wreszcie czują się dopieszczeni przez władze.

Jonkowo stało się znane w Polsce dzięki miastowym, którzy od lat 80. osiedlali się w okolicznych wioskach. Przyroda i spokój

Oko na szalonych kierowcówPiraci drogowi – miejcie się na baczności. Właśnie pojawiły się nowe fotoradary w Dobrym Mieście, na dodatek burmistrz obiecuje, że na początku przyszłego roku staną następne.

Pierwsze nowoczesne urządzenie zamontowano w poniedziałek przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Olsztyńskiej. Do tej pory stał tam już co prawda radar, ale nie wykonywał już zdjęć kierowcom łamiącym przepisy. Teraz policja zakupiła nowy fotoradar, który

Czy uczniowie szkoły rolniczej pójdą na bruk?Pałac Biskupów Warmińskich w Smolajnach ma być oddany w ręce Kurii Metropolitarnej w Olsztynie. Tymczasem już od pięćdziesięciu lat mieści się tam Zespół Szkół Rolniczych, w którym uczy się około 200 uczniów. Jednak decyzją rządu majątki, które władze skonfiskowały zaraz po wojnie, mają zostać zwracane kościołowi.

– Skoro rząd zdecydował o przekazywaniu dawnego majątku księżom, to teraz niech wybuduje nam nową szkołę – mówi Michał Bukowski,

Nowy partner z UkrainyDobre Miasto ma nowego partnera za granicą. W środę radni podjęli uchwałę o zawarciu umowy o współpracy z Kostopolem na Ukrainie. W imieniu władz tego miasta podpisał ją następnie mer Jewgienij Demisiuk, ze strony dobromiejskiej burmistrz Stanisław Trzaskowski.

Kostopol to miejscowość w obwodzie równieńskim licząca 29 tys. mieszkańców. Umowa, podpisana z inicjatywy dobromiejskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, przewiduje między innymi wymianę doświadczeń

Glotowo: Jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii?Pijemy przegotowaną deszczówkę i wodę ze stawu – Iwona Olszewska z kolonii wsi Glotowo pokazuje szklankę wypełnioną żółtą cieczą. – Burmistrz Dobrego Miasta, prawie dwa lata temu obiecał, że w 2007 roku doprowadzi do naszych gospodarstw bieżącą wodę. Na obietnicach się skończyło.

Jan Selmanowicz z kolonii wsi Glotowo to wyjątkowo zaradny gospodarz. Studnia przy jego domu przez prawie połowę roku jest sucha, dlatego zbudował urządzenie do zbierania deszczówki.

XV Międzynarodowe Spotkania Rodzin MuzykującychW dniach 4-6 sierpnia 2006 w Dobrym Mieście odbędą się XV Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących.

W spotkaniach wezmą udział rodziny między innymi z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Polski 80 rozśpiewanych , pełnych radości i entuzjazmu osób.
Jak co roku imprezę poprowadzi Krzysztof Daukszewicz i Zespół Czerwony Tulipan.
I z pewnością jak co roku w Dobrym Mieście nie zabraknie emocji, wzruszeń i prawdziwych talentów.

Program

Urok warmińskich kapliczekSzlaki turystyczne w gminie Dobre Miasto będą miały kolejną atrakcję – warmińskie kapliczki. Będą nowe, ale wybudowane na wzór tradycyjnych, warmińskich. Kapliczki staną przy szlakach rowerowych.

Jedna z kapliczek zostanie wybudowana nieopodal tarasu widokowego na najwyższym wzniesieniu w gminie Dębowej Górze – powiedział Radiu Olsztyn burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski. Taras z widokiem na malowniczą dolinę Łyny budują leśnicy