Kronika Policyjna | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Czy jest bezpiecznie w Dobrym Mieście?

Dwóch mieszkańców Dobrego Miasta na wniosek policjantów i prokuratora zostało tymczasowo aresztowanych. 20-latek i jego o 3 lata młodszy wspólnik mieli wtargnąć do mieszkania swojej znajomej i zabrać jej 600 złotych. Kobieta dopiero po kilku dniach o zdarzeniu powiadomiła policjantów. Grzegorzowi M. i Łukaszowi S. za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zabił szczeniaka drewnianą sztachetą

Dobromiejscy policjanci zatrzymali 60-latka podejrzanego o uśmiercenie kilkumiesięcznego psa. Mężczyzna miał pobić szczeniaka drewnianą sztachetą. Edward S. mając 2 promile alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Z kolei lidzbarscy policjanci wyjaśniają okoliczności uśmiercenia psa przez 58-latka. Czworonóg miał wcześniej zaatakować i ugryźć 2-letnie dziecko.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzą za rozbój

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Znani funkcjonariuszom mężczyźni zaczepili na ulicy 22-latka, mieli go pobić i ukraść komórkę i wypłatę. Wszyscy sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zdecyduje o ich dalszym losie.

Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans po północy w Dobrym Mieście. Z ustaleń policjantów wynika, że trzech sprawców – 18-letni Dominik R., 20-letni Robert W. i jego rówieśnik Paweł W. zaczepili idącego 22-latka. Napastnicy mieli najpierw pobić, a potem okraść pokrzywdzonego, który stracił telefon komórkowy i wypłatę.