Transport | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Dwa gimbusy z Dobrego Miasta straciły dowody rejestarcyjne

5 skontrolowanych gimbusów i 2 zatrzymane dowody rejestracyjne. To efekt kontroli gimbusów na terenie gminy Dobre Miasto.

Inspektorzy Transportu Drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” skontrolowali 10 gimbusów na terenie powiatu olsztyńskiego. Inspektorzy zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Prawdziwy pogrom spotkał gimbusy w gminie Światki. Skontrolowano tam 4 pojazdy. Inspektorzy zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. W gminie Dobre Miasto na 5 aut, 2 straciły dowody.

POLSKA BIEGA 2010 r.

8 maja 2010

Miejsce: WICHROWO – przy siedzibie Nadleśnictwa
(wiata edukacyjna)

Dla uczestników biegów zorganizowany będzie transport  z Dobrego Miasta, z ronda po stronie

Nowe centrum logistyczne NEONET w Dobrym Mieście !!

NEONET S.A. jedna z wiodących na rynku sieci sprzedaży RTV/AGD/IT buduje centrum logistyczne w Dobrym Mieście. Otwarcie nowego kompleksu nastąpi już wkrótce, a zatrudnienie znajdzie około 150 osób z Dobrego Miasta i okolic. Przewidywana wartość inwestycji to 13 mln PLN .

Budowa nowoczesnego centrum logistycznego zapewni nowe miejsca pracy w regionie. Docelowo w nowej placówce

Policjanci dopadli go po 25 latach Policjanci z zespołu tzw. Archiwum X zatrzymali mężczyznę, który przyznał się do zabicia w 1984 roku mieszkanki Starego Dworu koło Dobrego Miasto. Ślady linii papilarnych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia i ich sprawdzenie w bazie AFIS wskazały na 47-letniego Zbigniewa N.

Do zabójstwa doszło w nocy z 11 na 12 czerwca 1984 roku. Do milicjantów z Dobrego Miasta zgłosił się mężczyzna, który w mieszkaniu w Starym Dworze odnalazł ciało swojej 71-letniej matki.

Rozbili grupę przemytnikówPolicjanci rozbili grupę przemytników. W wyniku wczorajszej realizacji do policyjnego aresztu trafiło pięciu mężczyzn z Dobrego Miasta i Ornety, w tym główny organizator przestępczego procederu – Jacek K. Łącznie do sprawy policjanci zabezpieczyli prawie 230 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości około 1mln 200 tysięcy złotych, które miały trafić na rynek Europy Zachodniej.

Wczoraj po południu grupy realizacyjne, w skład których

Wypadek pod Dobrym MiastemPolicjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś około godziny 14.30 w miejscowości Kunik pod Dobrym Miastem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu rejsowego marki Neoplan jadący z Dobrego Miasta w kierunku Ornety z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo.

Ze wstępnych informacji wynika, że kilkanaście osób zostało rannych. Kierowca autobusu był zakleszczony w pojeździe.

Wypadek autobusu     Około 20 osób, głównie dzieci, zostało rannych w wypadku autokaru koło Dobrego Miasta. Autobus uderzył w drzewo.

Dwie osoby przez kilkadziesiąt minut było zakleszczonych w rozbitym autobusie. Śmigłowiec przetransportował je do szpitala w Olsztynie. Według pierwszych ustaleń autobus należał do prywatnej firmy. Rozwoził uczniów do pobliskich miejscowości. Na miejscu wypadku są strażacy, karetki i policja. Droga z Dobrego Miasta do Ornety jest nieprzejezdna.<br

Policyjni wywiadowcy udaremnili przemyt  Policyjni wywiadowcy zatrzymali pięciu mieszkańców Dobrego Miasta, którzy dziś usłyszą zarzuty posiadania i próby przemytu znacznych ilości nielegalnych papierosów. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku, kiedy do tira ładowali drewniane skrzynie wypełnione prawie trzydziestoma tysiącami paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Rzekomy transport saun i ogrodowych altanek miał trafić do Niemiec.

Wczoraj rano na ul. Trackiej wywiadowcy

Nie miała zapiętych pasówDwudziestoczteroletnia kobieta zginęła w wypadku samochodowym. Prowadzony przez nią Fiat Brava zderzył się czołowo z Audi 100. Kierująca Fiatem nie miała zapiętych pasów.

Według wstępnych ustaleń policjantów sprawcą wypadku był czterdziestodwuletni kierowca Audi.

– Mężczyzna jechał w stronę Dobrego Miasta, rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarowego auta – mówi kom. Anna Siwek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Festyn w Urbanowie FESTYN POŻEGNANIE WAKACJI W URBANOWIE

2 września 2006r. (sobota)

Rada Sołecka Urbanowa serdecznie zaprasza na wspólną zabawę

W programie:
· od godz. 10.00 gry i zabawy zręcznościowe dla dzieci
turniej dzikich drużyn w piłkę nożną
(w turnieju mogą brać udział 6-osobowe drużyny, które reprezentować będą Sołectwo lub Osiedle)
· godz. 12.00 pokazy strażackie dla najmłodszych<br

Upalne lato...Przed nami kolejny dzień upalnego lata. Termometry na Warmii i Mazurach pokażą 32 stopnie Celsjusza. Od dziś w ciągu dnia obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek, których masa przekracza 12 ton.

Tak wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe dla osób starszych, chorych na serce oraz cierpiących na choroby układu krążenia. Pogotowie ratunkowe coraz częściej wzywane jest do omdleń i zasłabnięć. Zalecane jest noszenie przewiewnych lnianych

Fajki w podwójnych ścianachMiał to być transport kradzionych mebli. Okazało się, że to transport papierosów z przemytu. Olsztyńska policja dostała informację, że w samochodzie dostawczym jest sporo mebli pochodzących z kradzieży.

Funkcjonariusze z sekcji Przestępczości Gospodarczej przygotowali zasadzkę na al. Wojska Polskiego w Olsztynie. Zatrzymali auto z meblami, ale wynik przeszukania całkowicie ich zaskoczył.
– W podwójnych ściankach komód znajdowało się ponad

Wójtowie i burmistrzowie rozmawiali o drodze krajowej nr 51 Wójtowie i Burmistrzowie reprezentujący gminy: Dywity, Baroszyce, Lubomino, Kiwity; miasta: Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Orneta na spotkaniu, które odbyło się w dniu 02.03.2006 r. w Urzędzie Miejskim w Dobrym Mieście, w obecności Starosty Powiatu Olsztyńskiego oraz Członka Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, uznali za słuszne i konieczne, wyrażenie swojego stanowiska w sprawie planów modernizacyjnych drogi krajowej nr 51 na odcinku Olsztyn – Przejście

LII sesja Rady MiejskiejLII sesja Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 listopada 2005r. tj. wtorek o godz. 10.00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrym Mieście przy ul. Górnej 1.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołów z ostatnich sesji.
4. Informacje Przewodniczącego

GIEŁDA PRACY   W dniu 18.11.2005r. w godz. 09.00 – 12.00 w Urzedzie Pracy Powiatu Olsztynskiego Filia w Dobrym Mieście ul. Fabryczna 6 odbędzie się:
GIEŁDA PRACY
Rodzaj zatrudnienia: oferta pracy stałej
Miejsce pracy: Olsztyn i Ostróda
Pracodawca zapewnia:
transport do miejsca pracy i z powrotem
satysfakcjonującą pracę w dynamicznie rozwijającej się 300 – osobowej firmie
wynagrodzenie adekwatne do włożonego wysiłku
stabilizację zatrudnienia

Skatepark w budowie Od 2 tygodni trwają prace przy budowie skateparku:
Sprzęt został zamówiony w czwartek rano. Od wczoraj jest już wylany beton.

Projekt skateparku został okrojony z powodów finansowych . Koszt przeszkód razem z transportem i montażem to 28,680zł. Z tego wynika że koszt wylania placu i reszta kosztów wynosi łącznie 36,320zł. Plac będzie miał wymiary 30 na 10 metrów.
Miasto musi zakończyć budowę skateparku do końca tego roku.

Oto przeszkody