Rejonowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt     Dnia I grudnia na sali LO odbyły się rejonowe mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt. Na turnieju stawiły się gospodynie Gimnazjum Niepubliczne Dobre Miasto, , Gimnazjum nr 3 w Olsztynie i Gimnazjum nr 4 w Olsztynie. Na początku było uroczyste otwarcie imprezy i przywitanie drużyn a już po chwili przystąpiliśmy do zmagań.

W pierwszym meczu spotkały się gospodynie i Gimn. Nr 3 z Olsztyna. Od początku widać było że obie drużyny są spięte gdyż popełniały dużo własnych i niewymuszonych błędów. Co chwila jednak któraś druzyna wychodziła na maksymalnie 2-punktowe prowadzenie lecz za chwilę było one niwelowane. Przy stanie 21:23 dla Olsztyna czas bierze trener Gimn. Niep DM. Nie przynosi on jednak skutku. Ten set pada łupem Olsztynianek 22:25 które już są o krok bliżej występu w finale. W 2 secie widać było wyraźne chęci odegrania się rywalkom za poprzedni set. Jednak już od początku lekka przewaga Olsztyna 10-12. Wtedy jednak sędzia popełnia widoczny błąd który doprowadza do stanu po 13. To wyraźnie uśpiło gospodynie gdyż przegrały 5 piłek pod rząd. Nawet czas nie pomaga. Dobromiejszczanki nie obudziły się z tego snu i przegrały niestety ten mecz 0:2 (22-25; 19-25)

Drugi mecz to spotkanie Gimn. Publ. DM i Gimn. Nr 4 Olsztyn. Widać było różnice klas pomiędzy tymi obiema drużynami. Olsztyn raz za razem punktował. By może było to spowodowane tym że grały one jako jedyne środkiem i na poprawę przyjęcia z libero. Doprowadziło to do stanu 2:8, 3:12, 6:16, 6:23. W tym momencie czas dla DM który jednak tylko oddala o chwilkę przegraną w tym secie 6:25. 2 set to już zdecydowanie równiejsza gra. 4:4, 5:5. Po chwili jednak uśpione Olsztynianki przegrywają już 7:5. Jednak już za chwilę wygrywają 8:14. Ta przewaga utrzymała się już do końca i przyjezdne wygrały tego seta i cały mecz 0:2 (06-25; 13-25)

Mecz o 3 miejsce to mecz pomiędzy dwoma ekipami z Dobrego Miasta. Wyrównana gra od początku z lekka przewagą na Gimn. Niep. 9:6. Dzięki skutecznym atakom i serwisom przewaga ta powiększała się aż doszła do stanu 19:11. Wtedy to prawie pewne zwycięstwa gospodynie rozprężyły się i wygrywały już tylko 20:17. W tym momencie wzięty czas dla Gimn. Niep. Był w jak najbardziej odpowiednim momencie. Kolejnych 5 punktów zdobytych i wygrana w secie 25: 17. 2 set to prawdziwy popis gry zawodniczek Gimn. Niep. Dzieki skutecznym serwisom i skończonym kontrom prowadziły one już 7:0. Wtedy został wzięty czas który nic nie pomógł gdyż kolejne 6 punktów zdobyło znowu Gimn. Niep. Stan 13:0. Reszta seta była już w pełni kontrolowana przez gospodynie które to prowadziły 17:7 a następnie wygrały seta 25:12 a cały mecz 2:0 (25-17; 25-12)

Finał to konfrontacja dwóch najlepszych drużyn. Od samego początku obie drużyny grały bardzo ofiarnie i z wielką motywacją. Większą odpornością wykazały się zawodniczki Gimn. Nr 3 które mimo skręconej kostki swej przyjmującej prowadziły w secie 23:18. Wtedy został wzięty czas. Nie przyniósł on jednak wielkiej zmiany wyniku. 25-22 dla Gimn. Nr 3. W 2 secie Gimn. Nr 4 ponownie nie może się przełamać i przegrywa 8:4. Ta przewaga stopniowo się utrzymuje 16:10. Jest to spowodowane głównie tym że zawodniczki Gimn. Nr 4 psują bardzo dużo zagrywek. Jednak myśląca już o zwycięstwie ekipa Gimn. Nr 3 zapomniała o grze i przegrywa po chwili 21:23 a ostatecznie 22:25. Nadszedł tie break. Gra tocząca się punkt za punkt. Aż do 4:4 kiedy to 3 punkty zdobywają zawodniczki Gimn. Nr 3. Wzięty czas przynosi skutek bo już po chwili jest już 7:8 i zmiana stron. Jednak zawodniczki nie poddają się i doprowadzają do stanu po 12. Jednak rozgrywająca Gimn. Nr 4 posyła asa serwisowego na 12:14 i już jest za chwilę po meczu. 13:15. Ostatecznie Gimn. Nr 3 – Gimn. Nr 4 1:2 (25-22; 22-25; 13-15)
Po tych zawodach przyszedł czas na wręczanie nagród. Kilka wspólnych fotek i już było po zawodach.

Ostateczne wyniki:
1 miejsce: Gimnazjum nr 4 w Olsztynie
2 miejsce: Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
3 miejsce: Gimnazjum Niepubliczne w Dobrym Mieście
4 miejsce: Gimnazjum Publiczne w Dobrym Mieście

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została rozgrywająca Gimnazjum nr 4 z Olsztyna.

Wszystkim zespołom gratulujemy.

Zobacz zdjęcia

Zobacz filmik 1
Zobacz filmik 2
Zobacz filmik 3

1. pytalski (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 22.12.2005 O godzinie: 15 : 54

no dokladnie te gowniary jak mowisz, widocznie tez sa godne poswiecenia uwagi.a
    jesli chodzi o turniej to mozna bylo powalczyc przynajmniej o 2 miejsce, no ale
    niestety nie udalo sie

2. olcia (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: niedziela, 18.12.2005 O godzinie: 14 : 22

wez kasienka cicho siedz bo wogole sie nie znasz i nie zadne tamn gowniary tylko
    normalne dziewczyny i napewno bardziej kulturalne od ciebieemoticon

3. Brejver (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 13.12.2005 O godzinie: 19 : 52

Umieściłbym gdybym miał jakiekolwiek fotki… Ale nie mam ich z przyczyn
    niezależnych ode mnie…

4. Kasieńka (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 13.12.2005 O godzinie: 16 : 38

No tak… Jak grają gówniary z gimnazjum to na stronce można zobaczyć zdjęcia.
    Ale jak grają chłopacy z LO to już nie ma po co umieszczac zdjęć emoticon Jestem wkurzona, bo bym sobie
    pooglądała fotki z turnieju chłopców a tu nic z tegoemoticon(

5. Dragon (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: niedziela, 11.12.2005 O godzinie: 11 : 00

Do odtwarzania filmikow musisz miec DivX-a, a link do strony SP2 znajdziesz u
    nas w linkach

6. macie k (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 10.12.2005 O godzinie: 16 : 27

czemu sie nie otwierają filmiki gdzie moge znalesc strone ze szkolą podstawową
    nr 2

7. eLcA (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 5.12.2005 O godzinie: 9 : 17

oo… thx emoticon Ale lipaaa xD emoticon

8. Dragon (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 3.12.2005 O godzinie: 19 : 58

Wszystko juz dziala jest galeria i filmiki Zapraszam

9. AMIHoO (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 3.12.2005 O godzinie: 19 : 25

Fotki sie otwierały i robią to nadal… emoticon

10. Brejver (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 3.12.2005 O godzinie: 17 : 40

Grałyście dobrze. Była szansa wygrania z Olsztynami. Obydwoma. Tylko wykończenia
    akcji wam zbrakło. No ale cóż…

A co do fotek to zobacze co sie da zrobic jak będę miał czas

11. ja (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 3.12.2005 O godzinie: 16 : 03

Wiecie co !! Te fotki się nie otwierają emoticon emoticon
    emoticon ee..daliśmy dupy na tych
    mistrzostwach…lol… ale jak olsztyn grał…. szans nie miałyśmy emoticon WEŹCIE COŚ ZRÓBCIE ŻEBY SIĘ
    OTWIERAŁY !!! UMIEŚĆCIE W GALERIII emoticonemoticonemoticon

12. ktoś (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 3.12.2005 O godzinie: 14 : 58

fajnie dziewczyny grały emoticon jeszcze
    jakby wygrały to jeszcze bardziej by sie podobało emoticon najlepiej grała dziewczyna z nr3 z gim. nr 4 w