VI Letni I Rękodzieła odbędzie się w Dobrym Mieście w Parku Przyjaciół Kultury w dniach 23 – 24 – 25 lipca 2010.

O Jarmarku

Zamysł ideowy i artystyczny Jarmarku Sztuki – będący autorską koncepcją Stowarzyszenia – polega na tym, aby w programie pokazać różnorodność otaczającego nas świata sztuki, zainteresować nim możliwie szeroki krąg widzów, a przy tym konsekwentnie unikać komercji czy wyrobów produkowanych „taśmowo”. Dotyczy to zarówno programu artystycznego (dobór propozycji muzycznych, teatr, performance, i inne), jak i prac, prezentowanych przez autorów, a także scenografii, rodzaju proponowanych warsztatów a nawet propozycji kulinarnych.

Zapraszamy twórców zarówno z regionu, jak i z kraju i zagranicy, aby artyści mogli inspirować się nawzajem, a przy tym wspólnie stworzyć mozaikę artystyczną, która zafascynuje widzów. Aby społeczność lokalna pozostała ze wspomnieniem „inności” jako zalety i inspiracji.
Dzięki temu, że Jarmark trwa aż trzy dni i dwie noce, można pokazać wiele cennych zjawisk artystycznych, a przy tym kolejne fragmenty programu dopasować do różnego wieku i różnej percepcji odbiorców. Warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, teatralne i inne; w ciekawy sposób pokazana warmińska kultura ludowa i wyeksponowana jej wartość jako dokumentu i wzorca, a przede wszystkim jako inspiracja twórcza, którą pragniemy zarazić osoby artystycznie uzdolnione – niezauważalnie włączają grupy widzów w proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.
Wszystkie aspekty programu łączą się we wspólnym celu, aby wytworzyć i utrzymać wyjątkową atmosferę święta, a w efekcie – co jest jednym z najbardziej fascynujących i zarazem upragnionych zjawisk Jarmarku – granica między artystą a widzem stała się mniej ostra, aby miejscami zupełnie znikała. Emocje, które rodzą się podczas takiego Spotkania i spontanicznego współuczestniczenia – są niezwykłe, porównywalne do doświadczenia sacrum.

Wystawione kramy stanowić będą prezentację prac artystycznych i wyrobów rękodzielniczych (z możliwością ich sprzedaży) i prezentacją technik twórczych. Artyści, rękodzielnicy, rolnicy, ogrodnicy, rzemieślnicy będą mogli pokazać i sprzedawać swoje dzieła i produkty, wśród których znajdą się:
– prace i wyroby artystyczne, rzemieślnicze, rękodzielnicze;
– potrawy regionalne;
– oferty gospodarstw agroturystycznych;
– produkty rolne oraz płody z warmińskich pól, ogrodów, sadów, łąk i lasów wspólnie składające się na Rynek Zielonej Sztuki.
Galeria Sztuki Współczesnej – fragment parku przeznaczony do ekspozycji prac współczesnych artystów polskich m in Jacka Adamasa.

VI Letni Jarmark Sztuki i Rękodzieła Dobre Miasto 2010 jest realizowany dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście, Lokalnej Grupy Działania “Warmiński Zakątek”, Centrum Kultury w Dobrym Mieście, Starostwu Powiatowemu Olsztyn oraz dzięki środkom pochodzącym z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko Mazurskiego  1. Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Zrób to pierwszy!0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!