Echoes of Eon  – Utwór Kallisto jest już dostępny

Zespół Echoes of Eon powstał na początku 2011 roku w Dobrym Mieście. Zaczęło się od pasji do tworzenia muzyki i mocnych dźwięków. Grzesiek – mający już na koncie kilka projektów muzycznych doświadczony gitarzysta rockowy, nawiązał współpracę z perkusistą Krzyśkiem. Skład został uzupełniony o drugiego gitarzystę Mateusza i basistę Rafała. W tym jednak składzie celem chłopaków było tworzenie innego typu brzmień: muzyki przestrzennej.

Po pewnym czasie miejsce Krzyśka zajął Paweł i tak powstał aktualny skład zespołu:

Grzegorz Wieliczko – gitara
Mateusz Narkiewicz – gitara
Rafał Korecki – bas
Paweł Głębocki – perkusja

Zespół bardzo szybko zaczął pracować nad swoją muzyką i w przeciągu kilku miesięcy był gotowy do występów scenicznych. Debiut koncertowy Echoes of Eon okazał się bardzo owocny. Na przeglądzie kapel podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Alternatywnej Dobremiastock Festival 2011 zespół zajął II miejsce. W nagrodę Echoes of Eon otrzymało możliwość studyjnego nagrania płyty długogrającej. Jeszcze w 2011 zespół otrzymał Nagrodę Publiczności podczas Ligi Polskiego Rocka w Lidzbarku Warmińskim.

Rok 2012 Echoes of Eon spędził na koncertowaniu i pracach nad longplayem. W pierwszej połowie roku na kilka miesięcy do zespołu dołączyła wokalistka Patrycja, jednak ostatecznie zespół zrezygnował z wokalu i pozostał przy muzyce czysto instrumentalnej. Jesienią zespół wszedł do studia nagraniowego Sounds Great Promotion w Gdyni i pod okiem Jana Galbasa rejestrował materiał na swoją pierwszą płytę Immensity. Krążek ukaże się pod koniec kwietnia 2013 roku.

W marcu 2013 roku Echos of Eon wystąpił na żywo w Radiu Olsztyn, gdzie zaprezentował wybrane utwory z mającej się niedługo ukazać płyty.

Na maj planowana jest seria koncertów promujących debiutancką płytę Immensity, wywiady oraz występy telewizyjne.

 

Realizacja teledysku: Foto Centrum – Dobre Miasto

strona zespołu: http://echoesofeon.com/  1. dan (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: wtorek, 16.04.2013 O godzinie: 21 : 45

    dobrze wam idzie chłopaki …trzymać tak dalej…………


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!