Nieruchomości | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Apel burmistrza dotyczacy „dopalaczy”

Szanowni Państwo!

Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszej gminy o podjęcie wszelkich działań zmierzających do wyeliminowania z terenu naszej gminy działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży specyfików pobudzających i odurzających o działaniu zbliżonym do narkotyków tzw. „dopalaczy”, które są niebezpiecznym dla zdrowia substancjami psychoaktywnymi.

Ponieważ gmina nie dysponuje prawnymi możliwościami ograniczającymi tego typu działalność gospodarczą, apeluję do właścicieli nieruchomości usytuowanych na terenie Gminy, o nie wynajmowanie lokali pod działalność polegającą na sprzedaży specyfików pobudzających i odurzających.

Konflikt wspólnoty i administratora zaostrza się Mieszkańcy bloku przy ul. Warszawskiej 5b w Dobrym Mieście skarżą się na administratora. Twierdzą, że źle zarządza ich budynkiem, bo do tej pory nie założyła konta bankowego na wpłaty od wspólnoty, poza tym nie rozlicza się z kosztów ciepła. Nie odpowiada na pisma.

– Od dwóch lat nie dostaliśmy rozliczeń za centralne ogrzewanie – skarży się Sławomir Bac, mieszkaniec budynku przy ul. Warszawskiej 5b. – Bez naszej wiedzy, niespodziewanie nasz administrator zmienił

Kontrowersje w sprawie obwodnicyGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zatwierdziła kilka dni temu przebieg obwodnicy Olsztyna. Nie znaczy to, że temat przestał być drażliwy. Wskazują na to opinie gospodarzy pięciu gmin powiatu olsztyńskiego, przez które, zgodnie z przyjętym planem, ma przebiegać obwodnica.

Lech Nitkowski, burmistrz Barczewa
— W zasadzie nie mam uwag co do planowanego przebiegu obwodnicy. U nas sprawa jest o tyle prosta, że obwodnica ma biec praktycznie

Rozbili grupę przemytnikówPolicjanci rozbili grupę przemytników. W wyniku wczorajszej realizacji do policyjnego aresztu trafiło pięciu mężczyzn z Dobrego Miasta i Ornety, w tym główny organizator przestępczego procederu – Jacek K. Łącznie do sprawy policjanci zabezpieczyli prawie 230 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości około 1mln 200 tysięcy złotych, które miały trafić na rynek Europy Zachodniej.

Wczoraj po południu grupy realizacyjne, w skład których

LX-a sesjaLX-a sesja odbędzie się 28 kwietnia 2006r. tj. piątek o godz. 10.00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrym Mieście przy ul. Górnej 1.

Porządek obrad sesji:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych
zmian do porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
4. Informacje Przewodniczącego Rady.
5. Informacja o pracy Burmistrza

LII sesja Rady MiejskiejLII sesja Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 listopada 2005r. tj. wtorek o godz. 10.00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrym Mieście przy ul. Górnej 1.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołów z ostatnich sesji.
4. Informacje Przewodniczącego