Mieszkania | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Inwalidka półtora roku czeka na obiecane mieszkanieKatarzyna Przygoda z Dobrego Miasta ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności. Od kilku lat mieszka na stancji z mężem i dwojgiem dzieci: dziewięcioletnią córką i sześcioletnim niepełnosprawnym synem.

– Szkoda mi syna, bo ciągle się gdzieś przeprowadzamy, a on jest alergikiem i astmatykiem – opowiada pani Kasia. – Zanim przyzwyczai się do nowego klimatu, my znowu zmieniamy stancję. I tak jest w kółko.

Pani Katarzyna z powodu problemów

Zrezygnowani i przemarznięci czekają na wiosnęMieszkańcy bloku przy ulicy Wojska Polskiego 10 w Dobrym Mieście nadal marzną w swoich mieszkaniach. Po tym jak kominiarz zabronił im palić w piecach, ogrzewają się małymi grzejnikami elektrycznymi. Nie mogą ich jednak używać wszyscy na raz, bo wysadzają bezpieczniki.

– Wszyscy chodzimy przeziębieni i nie wiem jak wytrzymamy do wiosny. W mieszkaniu termometr wskazuje nam często zaledwie 10 stopni – mówi Wanda Brzozowska, jedna z mieszkanek budynku.
<br

Zwłoki 53-letniego mężczyzny znaleźli strażacy gaszący pożar mieszkania w Glotowie.

Ogień zniszczył lokal na poddaszu budynku wielorodzinnego. Podczas przeszukiwania zniszczonych pomieszczeń strażacy znaleźli zwłoki właściciela Jana R., który popełnił samobójstwo. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Źródło: ro.com.pl

Rozbili grupę przemytnikówPolicjanci rozbili grupę przemytników. W wyniku wczorajszej realizacji do policyjnego aresztu trafiło pięciu mężczyzn z Dobrego Miasta i Ornety, w tym główny organizator przestępczego procederu – Jacek K. Łącznie do sprawy policjanci zabezpieczyli prawie 230 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości około 1mln 200 tysięcy złotych, które miały trafić na rynek Europy Zachodniej.

Wczoraj po południu grupy realizacyjne, w skład których

Wybory samorządowe 2006 (news informacyjny)

Kandydaci na Burmistrza

Nazwisko i imiona, Wiek, Wykształcenie, Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie

Abako Andrzej Janusz, 41, wyższe,Dobre Miasto, zgłoszony przez KWW SAMORZĄDNI DOBRE MIASTO, nie należy do partii politycznej.

Jasiński Kazimierz Krzysztof , 43, wyższe techniczne, Dobre Miasto, zgłoszony przez KW Społeczne Towarzystwo Samorządowe, nie należy

Kamienica do  remontu   Nie wiem, co będzie z nami – bezradnie rozkłada ręce kobieta.
Ani mieszkania, ani meldunku. Tak jakbyśmy nie istnieli.

Halina Maliszewska wraz z rodziną od połowy października ubiegłego roku mieszka w mieszkaniu zastępczym przy ul. Olsztyńskiej. Wraz z innymi dwoma rodzinami zostali przekwaterowani z kamienicy przy ul. Łużyckiej 17, bo jak ich poinformował wiceburmistrz Dobrego Miasta, kamienica ma być remontowana.

Burmistrz planował przeznaczyć

Nastoletni złodzieje15 altanek na działkach w Dobrym Mieście okradli 15-letni Robert i 16-letni Paweł.

Nastolatkowie zabierali wszystko, co znaleźli w domkach: ubrania, narzędzia, a nawet słoiki i butelki.
Podczas przesłuchania chłopcy przyznali się też do kradzieży torebki, dwóch telefonów komórkowych oraz prób włamania do: mieszkania, sklepu warzywniczego, piwnicy oraz do Domu Kultury w Dobrym Mieście.
Nastolatkowie trafili do policyjnej izby dziecka. Wkrótce staną

Mróz!Fala mrozów dotarła do Polski. Minionej nocy temperatura spadła poniżej 20 stopni. O 7:00 rano termometry w regionie pokazywały od minus 27 do minus 21 stopni. Rekordowe mrozy mają się utrzymać przez kilka dni.

Jak poinformował Stanisław Suchecki kierujący stacją Meteo w olsztyńskich Dajtkach, najchłodniej było na północnym wschodzie regionu. W Gołdapi odnotowano -27 stopni, w Kętrzynie -24,8, Mikołajkach -25,5, w Olsztynie -23,8, Lidzbarku Warmińskim

„ Dobromiejskie świąteczne impresje”     Regulamin
Konkursu fotograficznego „ Dobromiejskie świąteczne impresje”

1. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Dobrego Miasta.

2. Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Dobre Miasto.Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.

3. Celem konkursu jest fotograficzna rejestracja wrażeń i obrazów symbolizujących Święta Bożego Narodzenia, w tym zimowych pejzaży, świątecznych

Budżet na rok 2006 W dniu 15 listopada 2005r. został przedłożony Przewodniczącemu Rady Miejskiej projekt budżetu Gminy Dobre Miasto na 2006 rok.
Po stronie dochodów wynosi 28.818.398 zł, po stronie wydatków 31.899.040 zł.
W wykazie planowanych inwestycji są m.in.:
– budowa ulic i chodników wraz z odwodnieniem, przebudowa gazociągów i projektem organizacji ruchu na osiedlu „Przysiółek Dolny” w Dobrym Mieście,
– budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego

Proponowany porządek obrad Sesji Rady Miejskiej  LI sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, odbędzie się 10 listopada 2005r. tj. czwartek o godz. 15.30 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Górnej 1.

Porządek obrad:

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2005r.

4.Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr XXXVIII/255/05 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia