Apel burmistrza dotyczacy „dopalaczy”

Szanowni Państwo!

Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszej gminy o podjęcie wszelkich działań zmierzających do wyeliminowania z terenu naszej gminy działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży specyfików pobudzających i odurzających o działaniu zbliżonym do narkotyków tzw. „dopalaczy”, które są niebezpiecznym dla zdrowia substancjami psychoaktywnymi.

Ponieważ gmina nie dysponuje prawnymi możliwościami ograniczającymi tego typu działalność gospodarczą, apeluję do właścicieli usytuowanych na terenie Gminy, o nie wynajmowanie lokali pod działalność polegającą na sprzedaży specyfików pobudzających i odurzających.


Apeluję do Rodziców aby zwrócili szczególną uwagę na to, co ich dzieci kupują i gdzie przebywają.

Dołóżmy wszelkich starań mających na celu wyeliminowanie sprzedaży tego typu towarów na terenie całej naszej gminy a tym samym ochrony zdrowia i życia naszych dzieci.

Burmistrz Dobrego Miasta
(-) Stanisław Trzaskowski 1. nikita (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 9.10.2010 O godzinie: 13 : 02

  Precz z tym gównem!!!

 2. urggi (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 17.09.2010 O godzinie: 22 : 40

  jakisktos po**bało ci sie równo. Jeżeli ktoś ma wolny lokal to może kosztem zdrowia dzieciaków zarabiać??? to może prościej zeby nie budowali tych wolnych lokali tylko wyszli na ulicę i od razu walili małolatów w ryj i zabierali im kanapki, komóry i forse? To może w tych wolnych lokakach od razu niech produkują stuzłotówki bo przecież wolny lokal wszystko usprawiedliwia? Twoja filozofia jest wyjątkowo pieprznięta!

 3. p-k (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 17.09.2010 O godzinie: 12 : 30

  JAKISKTOS tak sie zapętliłeś że trudno Cię zrozumieć:) Ja rozumiem ten apel jako prośbę bo nikogo nie można zmusić, a jeżeli masz lokal i zezwolisz na wynajem ludziom ktorzy sprzedaja to scierwo to pytanie czy wazniejsze jest dla Ciebie klika stówek czy ochrona dzieci i młodzieży przed tym gów…em. Dla mnie osobiście wybór jest prosty.

 4. jakisktos (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 17.09.2010 O godzinie: 8 : 18

  Bardzo mi sie podoba apel Wladzy miasta:
  Cytuje:
  apeluję do właścicieli nieruchomości usytuowanych na terenie Gminy, o nie wynajmowanie lokali pod działalność polegającą na sprzedaży
  to znaczy ze jak ktos udowodni ze wynajmowal i odmowil albo odmowil wynajmu zanim wynajal to SZANOWNY PAN BURMISTRZ bedzie zwracal pieniazki za domniemana dzierzawe.
  mam super propozycje NIECH GMINA oczywiscie z aprobata PANA BURMISTRZA wynajmie wszystkie wolne lokale w miescie i sprawa sama sie rozwiaze.
  Czy szanowny PAN BURMISTRZ zanim wyglosil ten placzliwy APEL sprawdzil ile pustych lokali stoi w miescie -takich ktore moga sie nadawac na dzialalnosc ktora nam obrzydza. NIE JESTEM ZA SPRZEDAZA takich srodkow ale ludzie ktorzy maja lokale pod dzilalnosc w nosie maja apel jak moga zarobic troche grosza za wynajem.
  Ciekawe kiedy GMINA OGLOSI ZE WYNAJMIE WSZYSTKIE WOLNE LOKALE w miescie i oczywiscie w przyleglych wsiach rowniez bo cpuny i tam dojda lub dojada.

 5. burn (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: piątek, 17.09.2010 O godzinie: 7 : 57

  Mariuana jest miej szkodliwa od dopalaczy wiec dlaczego dopalacze są legalne skoro trafiaja ludzie do szpitala po tym goownie a po zielsku jeszcze nie slyszalem zeby komus cos sie stalo wiec prosze pomyslec.

  • buhilmo (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: sobota, 18.09.2010 O godzinie: 21 : 20

   Mózg się ryje i są dziury w pamięci! No ale jak ktoś nie potrafi się cieszyć bez marihuany, to niech bierze 😀

 6. kolekcjoner* (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 22 : 32

  cocolino?

 7. kolekcjonek jak cos a nie dopalacze (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 22 : 30

  cocolino?

 8. burn (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 11 : 37

  zamknąć dopalacze zalegalizowac do 2g i 2 krzakow w domu tak powinno byc i nikt by sie nie buntował a pieniądze by gmina miała na odnowe parkingów oraz dróg

 9. Lama Bojowa (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 11 : 07

  Hmm taka kwestia…a kto wyraził zgodę na otwarcie tego przybytku?

  • MavericK (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 15 : 26

   jak otwierasz działalność gospodarczą, to nie musisz mieć zgody, tylko DECYZJĘ odpowiednich urzędów. One wystawiają je w oparciu o polskie prawo, a nie czyjeś ‚widzimisię’.

   I jak widać na załączonym przykładzie państwo nie może sobie z tym problemem poradzić, ale wybrało dobrą metodę. W tak małym mieście, wydaje się być skuteczna

 10. p-k (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 10 : 58

  Popieram Burmistrza w 100%, jeśli nie ma innej możliwości prawnej to apel jak najbardziej trafny. Do dealera nie trafi każdy, a to już zmniejsza potencjalnych „klientów”.
  Tak trzymać i pozamykać punkty ze ścierwem!!!!!!!!!!!!

 11. niewnikaj (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 3 : 09

  Lepiej Panie B…weź sie Pan za budowę parkingów bo na osiedlach nie ma gdzie fury postawić !!! a dopalacze zamykajcie i zróbcie legalizacje jak Czechy przyciągnie to masę turystów i co idzie za tym pieniążki

 12. niewnikaj (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: czwartek, 16.09.2010 O godzinie: 3 : 09

  Lepiej Panie B…wes sie Pan za budowę parkingów bo na osiedlach nie ma gdzie fury postawić !!! a dopalacze zamykajcie i zróbcie legalizacje jak Czechy przyciągnie to masę turystów i co idzie za tym pieniążki

 13. Garth (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 15.09.2010 O godzinie: 17 : 24

  Lepiej się weźcie za legalizację. Zamknięcie dopalaczy jedynie ucieszy dealerów – jak ktoś chce przyćpać, to przyćpa tak czy siak.


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!