Pożar | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


50 samochodów spłonęło w Dobrym Mieście. Ktoś je podpalił?

Spłonęło nawet 50 samochodów w składzie złomowanych aut – poinformował st. kpt. Sławomir Filipowicz, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Zagrożone były dwa budynki na terenie złomowiska, jednak strażakom udało je się zabezpieczyć. Na miejscu pracują również policjanci, którzy starają się wyjaśnić przyczynę pożaru.

AKCJA POBORU KRWI JUŻ W SOBOTĘ

Klub Honorowych Dawców Krwi \”Dar Życia\” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się 25 września 2010 roku w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Kościuszki 2D w godzinach od 8:00 do 11:30.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

AKCJA POBORU KRWI

Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się 31 LIPCA 2010 roku w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Kościuszki 2D w godzinach od 8:00 do 11:30.
Serdecznie zapraszamy wszystkich od 18 do 60 roku życia! Szczególnie teraz- w okresie wakacji, krew jest bardzo potrzebna, a w centrum krwiodawstwa są bardzo duże braki.

24.07.2009 r.
godz. 22.00

Spektakl Miracula Sancti Nicolai – Cuda Świętego Mikołaja.
Według rękopisu z opactwa St. Benoit –sur -Loire we Fleury, XII w.

Przedstawi
Schola Teatru Węgajty

DRAMAT LITURGICZNY  W 3 LOKALIZACJACH DOBREGO MIASTA:
-Wnętrza

Śmiertelny czadPrawdopodobnie w wyniku zaczadzenia zmarła 14-letnia Ola z Dobrego Miasta. W bartoszyckim szpitalu o życie walczy 17-latka. Policjanci i powołani biegli ustalają okoliczności tragedii.

W środę około godziny 23.30 14-letnia Aleksandra poszła się kąpać. W łazience znajdował się dwufunkcyjny piecyk gazowy. W tym czasie w mieszkaniu byli pozostali domownicy. Po około pół godzinie jeden z braci zorientował się, że kąpiel Oli zbyt długo trwa. Chłopak pukał

Uciekli z miejsca wypadkuUciekli z miejsca wypadku. Zostawili ranne koleżanki

Gdyby nie ludzie, którzy akurat przejeżdżali w Gradkach obok rozbitego o drzewo Forda Escorta, nie wiadomo, co by się stało z dwiema ciężko rannymi dziewczynami. Kierowca i pasażer, obaj pijani, uciekli z miejsca wypadku, zostawiając koleżanki na pastwę losu.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 7 rano na trasie z Dobrego Miasta do Tuławek w okolicach miejscowości Gradki. – Kierowca Forda

Zwłoki 53-letniego mężczyzny znaleźli strażacy gaszący pożar mieszkania w Glotowie.

Ogień zniszczył lokal na poddaszu budynku wielorodzinnego. Podczas przeszukiwania zniszczonych pomieszczeń strażacy znaleźli zwłoki właściciela Jana R., który popełnił samobójstwo. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Źródło: ro.com.pl

Tragiczny wypadek, którego nie byłoPrzed sądem odpowie 41-letni mieszkaniec gminy Świątki, który 1 kwietnia br. powiadomił o tragicznym wypadku drogowym. Na miejsce zdarzenia skierowano ponad 20 funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, lekarzy i ratowników medycznych. Jak się okazało, do wypadku w ogóle nie doszło.

1 kwietnia br. o godzinie 8.39 do dyspozytora pogotowia ratunkowego zadzwonił mężczyzna informując o wypadku drogowym. Miało do niego dojść na trasie Świątki – Komalwy.

Śmietniki na ul. Kościuszki!  Po wielu, wielu latach dolny przysiółek (a raczej jego strefy graniczne) skazanym na chodnikowe, uliczne i studzienkowe śmieci już nie jest. Od dzisiaj na ul. Kościuszki świeżością błyszczą nowe, błyszczące, pomarańczowe śmietniki.

Jeden pojemnik znajduje się przy barierce chroniącej nieopatrznych obywateli przed wpadnięciem do Łyny, lub też służącej przysiądnięciu oraz głębszej refleksji (nieopodal budynku straży pożarnej). Drugi zaraz obok przez

Upalne lato...Przed nami kolejny dzień upalnego lata. Termometry na Warmii i Mazurach pokażą 32 stopnie Celsjusza. Od dziś w ciągu dnia obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek, których masa przekracza 12 ton.

Tak wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe dla osób starszych, chorych na serce oraz cierpiących na choroby układu krążenia. Pogotowie ratunkowe coraz częściej wzywane jest do omdleń i zasłabnięć. Zalecane jest noszenie przewiewnych lnianych

Uwaga burze!! Stopień zagrożenia: 1 (w skali 2-stopniowej)
Ważność: od godz. 12.00 dnia 22.06.2006 do godz. 20.00 dnia 23.06.2006
Obszar: województwo warmińsko-mazurskie
Przebieg: w w/w okresie z zachodu na wschód woj. przemieszczać się będą burze z lokalnymi silnymi zjawiskami towarzyszącymi: wiatrem o prędkości w porywach 60-90 km/h, intensywnym deszczem ( do 20 mm w obrębie burzy), możliwością gradu.
Skutki:
– burze

Powódź nie zagrozi mieszkańcom Glotowa?Na Warmii i Mazurach powódź może zagrażać Nowemu Miastu Lubawskiemu. Gdzie indziej mogą występować uciążliwe, ale niegroźne podtopienia – mówi Jacek Stawowczyk, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim.

Z corocznych problemów z wysoką wodą wyciągnięto naukę w Glotowie – wsi ustawicznie podtapianej przez rzeczkę Kwielę. Na odcinku 300 metrów płynęła w betonowych rurach, które nie mogły zwykle pomieścić nadmiaru