Komenda | DobreMiasto.info • Nieoficjalny serwis Dobrego Miasta


Jeżeli nie możesz znaleźć tego czego szukasz, spróbuj skorzytać z poniższej wyszukiwarki:


Odpowiedzą za rozbój

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Znani funkcjonariuszom mężczyźni zaczepili na ulicy 22-latka, mieli go pobić i ukraść komórkę i wypłatę. Wszyscy sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zdecyduje o ich dalszym losie.

Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans po północy w Dobrym Mieście. Z ustaleń policjantów wynika, że trzech sprawców – 18-letni Dominik R., 20-letni Robert W. i jego rówieśnik Paweł W. zaczepili idącego 22-latka. Napastnicy mieli najpierw pobić, a potem okraść pokrzywdzonego, który stracił telefon komórkowy i wypłatę.

Zlikwidowali plantację marihuany   10 kg suszących się już kwiatostanów konopi indyjskich oraz prawie 1 kg gotowego narkotyku zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w gminie Dobre Miasto.

Podczas poniedziałkowej wieczornej akcji policjanci, w tym antyterroryści uderzyli pod wskazany adres w Dobrym Mieście. Na strychu domu urządzona była plantacja nielegalnych roślin. Dojrzałe krzaki były już ścięte i suszyły się. Zabezpieczono 10 kg kwiatostanu konopi indyjskich i około 1 kg

Odblaskowe drzewa na trasie Dobre Miasto - OrnetaPolicjanci ruchu drogowego wystąpili z inicjatywą oznaczania opaskami odblaskowymi drzew niebezpiecznych odcinkach dróg wojewódzkich. Na początku oznaczonych zostanie 500 drzew. Wszystko po to, żeby na drogach Warmii i Mazur było bezpieczniej.

W latach 2000-2008 na drogach województwa warmińsko-mazurskiego doszło do 3568 wypadków, których przyczyną było najechanie na drzewo. W wypadkach tych zginęło 812 osób, a 5191 zostało rannych. Co stanowi 20,6% ogółu

Dzięki stypendium skończy studia w Londynie

Małgorzata Godlewska z Dobrego Miasta, absolwentka olsztyńskiej szkoły muzycznej i warszawskiej Akademii Muzycznej, otrzymała stypendium ministra kultury dla młodych artystów. Dzięki temu będzie mogła dalej kształcić się w Londynie.

— Gdy minister wręczał stypendium córce, czułam się tak, jakbym miała trzy metry, chociaż mam tylko sto sześćdziesiąt cztery centymetry wzrostu —

Przenoszą komisariat i rozbudują monitoringBędzie bezpieczniej i reprezentacyjnie w Dobrym Mieście. Policjanci przenoszą się z komisariatu przy ul. Warszawskiej, a władze miasta myślą o rozbudowie monitoringu. Cel? Zwiększenie bezpieczeństwa.

W tej chwili posterunek przy ul. Warszawskiej nie budzi respektu, a raczej straszy swoim wyglądem. Już wkrótce ma się to zmienić i policjanci zostaną przeniesieni do budynku po byłej Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. 1 Sierpnia. Do nowej siedziby policjanci przeprowadzą

Wymuszali haracz grożąc pobiciem  Dwa miesiące w ogromnym stresie przeżył dwunastolatek z Dobrego Miasta. Żeby uniknąć bicia, którym straszyli go dwaj chlopcy, kupował bezpieczeństwo podbieranymi rodzicom pieniędzmi.

Dwóch braci, uczniów dobromiejskiego gimnazjum przez dwa miesiące terroryzowało Adama. Na tyle skutecznie, że ten obawiając się o swoje zdrowie podkradał rodzicom pieniądze. Bracia wymusili w ten sposób 1,5 tys. zł. Obu mlodych szantażystów zatrzymali w piątek policjanci.<br

Nie miała zapiętych pasówDwudziestoczteroletnia kobieta zginęła w wypadku samochodowym. Prowadzony przez nią Fiat Brava zderzył się czołowo z Audi 100. Kierująca Fiatem nie miała zapiętych pasów.

Według wstępnych ustaleń policjantów sprawcą wypadku był czterdziestodwuletni kierowca Audi.

– Mężczyzna jechał w stronę Dobrego Miasta, rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarowego auta – mówi kom. Anna Siwek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Arsenał broni w mieszkaniuPolicjanci z olsztyńskiego CBŚ zatrzymali mężczyznę zamieszkałego w Dobrym Mieście, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Wyjaśniają źródło pochodzenia m. in. karabinu Mosin, granatu z zapalnikiem, bagnetów oraz to, czy mieszkaniec dobromiejskiej gminy trudnił się handlem tymi przedmiotami.

W mieszkaniu policjanci znaleźli karabin Mosin z lunetą, dwie wiatrówki, granat F1 z zapalnikiem, cztery bagnety wojskowe, kolby do karabinów, wskaźniki

Fotoradary poprawiają bezpieczeństwo20 kolejnych słupów na fotoradary stanie wkrótce na drogach Warmii i Mazur. – Zrobimy to, bo statystyki pokazują jasno, że w miejscu, gdzie stoją słupy, liczba wypadków zmniejsza się nawet o 80 proc. – tłumaczy Krzysztof Starańczak, komendant wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Na olsztyńskich ulicach jest już ponad 50 stałych słupów, na których może być umieszczony fotoradar. Nie ma w nich urządzeń mierzących prędkość. Wystarczy, że policja i straż

Policjanci starali się za małoWyrok na policjantów oskarżonych o zlekceważenie sygnałów od mieszkańców Włodowa – dziesięć miesięcy więzienia dla Bogusława S., dyżurującego w godzinach przed linczem, rok dla Andrzeja J. z pionu kryminalnego. Zaskoczeni są adwokat, prokurator i oskarżeni.

Kary więzienia sąd zawiesił oskarżonym na trzy lata, dodatkowo obaj mają zapłacić po tysiąc złotych grzywny. Po wyjściu z sali rozpraw oskarżyciel nie krył zdziwienia. – Wnioski były