Nawet ty możesz wyjechać na Wembley!Trwają zapisy do VIII edycji ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Drużyny można zgłaszać do 21 kwietnia.

Uczestnicy tegorocznej edycji Turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo – każda z drużyn, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę. Po raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie Trenerów Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, którzy weszli w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju.

Piłkarskie talenty na start
Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10.

– Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku to wielka promocja piłki. Dzięki takiej akcji mamy możliwość pokazania uzdolnionych dzieciaków klubom sportowym. Liczymy na to, że za parę lat w polskiej lidze czy reprezentacji będą grali zawodnicy z naszego Turnieju – mówi Tomasz Zabielski, Koordynator Turnieju z ramienia PZPN.

Zgłoszenia drużyn do 21 kwietnia
21 kwietnia upływa termin rejestracji drużyn do Turnieju. Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać 12 osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony http://www.zpodworkanastadion.pl/ lub http://www.uks.info.pl/), pocztą tradycyjną bezpośrednio do Działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem do działu UKS przy PZPN, nr +48226253886 Każda drużyna, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę.

Najlepsi mali piłkarze pilnie poszukiwani
Oprócz edukacji dzieci poprzez sport, Turniej ma na celu odkrywanie piłkarskich indywidualności. Dlatego też, w ramach VIII edycji, został powołany specjalny Sztab Szkoleniowy, w skład którego weszli doświadczeni trenerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej: Radosław Mroczkowski, Dariusz Wójtowicz, Michał Globisz i Andrzej Zamilski.

– Im wcześniej młody piłkarz zacznie prawidłowo się szkolić, tym szybciej stanie się dobrym piłkarzem. No i przede wszystkim – świeże powietrze, ruch, obcowanie z rówieśnikami sprawia, że ten młody człowiek będzie nie tylko dobrym piłkarzem, ale i zdrowym, dobrym człowiekiem – twierdzi Michał Globisz.

Sztab Szkoleniowy Turnieju będzie towarzyszyć małym piłkarzom na różnych etapach rozgrywek, obserwować mecze, udzielać trenerskich wskazówek m.in. w trakcie półfinałów, Wielkiego Finału.

– Każda rywalizacja, tak jak i ten wspaniały turniej, daje szansę na wyłonienie fantastycznych talentów. Talentów w Polsce jest bardzo dużo, problem w tym, by umieć poprowadzić później te talenty do mistrzostwa sportowego – tłumaczy Jerzy Engel, Przewodniczący PZPN-owego Wydziału Szkolenia, były trener Reprezentacji.

– Cieszę się, że firma Tymbark, poprzez zaangażowanie w Turniej, może przyczynić się do realizacji piłkarskich marzeń i wesprzeć młode talenty w drodze ku wymarzonemu celowi – dodaje Dariusz Czech, Prezes Tymbark SA.

Małym piłkarzom kibicuje także Mezo. Jego piosenka: Z podwórka na stadion, będzie rozbrzmiewała podczas wszystkich etapów rozgrywek. Bądź aktywny, podejmuj inicjatywę i walcz do końca – to przesłanie, które kieruje do uczestników tegorocznej edycji.

– Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku jest szansą na grę i zaistnienie dzieci, które lubią i chcą grać w piłkę, ale na co dzień nie mają zbyt wielu możliwości, żeby trenować – twierdzą zgodnie trenerzy zwycięzców poprzedniej edycji Turnieju.

Gramy przez 5 miesięcy w roku
Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich, które będą wielkim wydarzeniem piłkarskim w każdym z regionów (od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale w Krakowie, w dniach 12 – 14 września. Najlepsi: jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt w nagrodę otrzymają Puchar Tymbarku oraz pojadą na Wembley.

Turniej rozgrywany jest na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, zgodnie z regulaminem Turnieju i obowiązującymi postanowieniami PZPN. Na każdym szczeblu zwyciężyć i awansować do kolejnego etapu mogą: jedna drużyna dziewcząt i chłopców. Zawodnicy słabszych zespołów mają jednak możliwość wzięcia udziału w kolejnych szczeblach rozgrywek – trener zwycięskiej drużyny może dobrać do swojej reprezentacji 5 zawodników innych zespołów. Dzięki temu Turniej przyczynia się do wyłaniania piłkarskich talentów, bo w ogólnopolskim finale triumfować może zawodnik, którego drużyna odpadła już na etapie gminnym.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: Dziennik Polska, Piłka Nożna, Świat Przygód z Hugo, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Krakowska, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Dziennik Zachodni, Polska Głos Wielkopolski, Polska Gazeta Opolska, Radio VOX, http://www.interia.pl/, http://www.wiadomosci24.pl/; www.naszemiasto.pl/; http://www.wychowaniefizyczne.pl/, http://www.interklasa.pl/; www.e-boisko.pl/

Turniej „Z podwórka na stadion" organizowany jest od 2001r. W pierwszych edycjach rozgrywany był na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim – kończył się obozami sportowymi, podczas których wygrywały najsilniejsze reprezentacje wojewódzkie. W 2005r. formuła Turnieju została wzbogacona o finał ogólnopolski.
Zaangażowanie w 2007 roku sponsora – Tymbark pozwoliło wzbogacić ofertę Turnieju oraz zaoferować dodatkowe działania.  Powstała także strona internetowa http://www.zpodworkanastadion.pl/, a Mezo, czołowy polski hiphopowiec, napisał hymn Turnieju.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 16 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy pojechali na Camp Nou.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym – firma  Tymbark. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: http://www.zpodworkanastadion.pl/ oraz http://www.uks.info.pl/

Zapraszamy wszystkie drużyny dziewcząt i chłopców do udziału w Turnieju.

Dodatkowych informacji udziela: Agnieszka Dźwigoń, tel.+48338731599 mail: [email protected]

Źródło: www.powiat-olsztynski.pl  1. hmmm (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: poniedziałek, 31.03.2008 O godzinie: 11 : 43

    ..i będą igrzyska…a no będą najprzyjemniejsze tematy jak za PRL-ludzie
    identyko ufff


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!