Dobre Miasto- Biskupiec: Chcą politykować, więc będą obradowaćMłodzieżowe rady miejskie to nie nowość, ale taki odpowiednik powiatowy, to rzadkość. – To precedens w skali ogólnopolskiej – oceniali inicjatorzy powołania Powiatowego Forum Młodych.

Dyskusja przedstawicieli gmin, szkół i radnych powiatowych momentami była dość burzliwa. Burzliwa, ale konstruktywna, bo jest już zespół roboczy, który do końca czerwca opracuje wstępny projekt powołania Forum najpóźniej na początku przyszłego roku szkolnego. Spotkanie założycielskie odbyło się we wtorek w sali sesyjnej starostwa.

Młodzi ludzie z Dobrego Miasta i Biskupca przez dwa lata poznawali tajniki działania samorządów. Umożliwił im to koordynowany przez powiat projekt „Prawda i Konsekwencje”. Są już pierwsze efekty. Korzystając z wiedzy zdobytej w projekcie i doświadczeń jedynej w naszym powiecie, olsztyneckiej Młodzieżowej Rady Miasta, podobne postanowili powołać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Dobrym Mieście i Biskupcu.

Pomysł chwycił i podczas kilkugodzinnej debaty w starostwie nabrał rumieńców. – Im dalej w las tym więcej drzew, niełatwo znaleźć formułę na gminne struktury młodzieżowe, a co dopiero powiatowe, ale jestem pełen
optymizmu – stwierdził po spotkaniu Zbigniew Szczypiński, radny powiatowy z Biskupca. Po co rada? Czym się zajmie? Jak będzie działać? Takimi pytaniami motywował do poszukiwania rozwiązań moderujący spotkanie Marcin Konieczny, trener z warszawskiej doradczej House of Skills.

Poproszony przez władze powiatu bez wahania zgodził się poprowadzić to spotkanie bezpłatnie. – Atmosfera była gorąca, ale tak to jest w dyskusjach o zabarwieniu politycznym, najważniejsze, że udało się osiągnąć kompromis co do struktury i działania Forum – mówi Katarzyna Waluk z Urzędu Miasta w Olsztynku.

Młodzi uczestnicy spotkania podkreślili, że potrzebna jest instytucja, która nie będzie fasadą, tylko polem dyskusji o realnych problemach. – Niezależnie od ostatecznej formuły, spotkania z aktywnymi młodymi ludźmi z innych gmin będą pożyteczne – przekonuje Daniel Duda, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dobrym Mieście.

Młodzieżowa Rada Powiatu ma koordynować działania kulturalne, sportowe, opiniować decyzje dotyczące szkół. Będzie też organizować giełdy pracy.

Źródło: gazetaolsztynska.wm.pl, Fot. Starostwo Powiatowe 1. ooo (Odpowiedz na ten komentarz) Dodano: środa, 6.06.2007 O godzinie: 20 : 52

  O przeczytałam o poziomie Scarego. Wstyd młody człowieku i hańba rodzicom, że
  takiego wychowali „Eeee tam, co wy wiecie? . W jedynce czyscilismy
  szklanki panom wuefistom… moczem . Wiem, ze nieladnie i w ogole, gleboko sie
  kajam za te wyczyny ze strony kilku osob z mojej klasy z podstawowki, no, ale
  mlodzi bylismy, a stosowanie srodkow fizycznych i wyzwisk u niektorych
  nauczycieli dotrwalo co najmniej do roku 98 [co nie powinno miec miejsca], wiec
  zemsta byla naturalnym odruchem


0

Pamiętaj! Dodając komentarz odpowiedasz za jego treść!